Başak Burcu ve Doğal Taşları

Astroloji ve gezegenlerle yakından ilgisi bulunduğuna inanılan doğal taşlar her burçla farklı farklı özellikleriyle özdeşleşir. Başak burçları için faydalı ve uyumlu doğal taşlar hangileridir? Başak burcunun olumlu yönlerini yüceltmek ve olumsuz yönlerini pozitife çevirmek için doğal taşlardan ve kristallerden nasıl faydalanırız? Tüm sorularınız cevaplarına birlikte bakalım …

Başak Burcu Özellikleri ve Başak Burcuna Faydalı Doğal Taşlar

Başak burcu, doğal taşlarının yardımıyla yeteneklerini arttırabilir ve zayıflıklarını iyileştirebilir. Zodyak kristalleri, bizi desteklemek ve dengelemek için kişisel enerji alanlarımızla birlikte çalışabilen benzersiz frekanslar yayarlar.

Detaycı Başak Burcu ve Amazonit Taşı

Detay odaklı ve hırslı olan başak burcu bireyler için Amazonit(amazonit ürünler için tıklayın) taşı en ideal taşlardandır. Amazonit taşı başak burcunda olanların enerjilerinde denge getirir, duygusal durumlarını dengeler ve yine başak burcu özelliklerinden olan takıntılı durumlardan vazgeçmelerine, mükemmel ve kusursuz olamayan durum ve olayları şefkatle kabul etmelerine yardımcı olur.

Başak burçlarının bir diğer özelliği ise her şeyin kusursuz olmasını istemeleri sebebiyle duydukları korku ve endişe halidir, Amazonit taşı bu kaygılarını yok etmeye ve zihinlerini sakinleştirmeye de yardımcı olacaktır.

Başak burcu için Amazonit taşı, diğer insanların bakış açılarını anlamalarına yardımcı olur ve kabullenmelerini kolaylaştırır.

Başak Burcu ve Ametist Taşı

Yoğun tempoda çalışan ve hırslı olan başak burcu erkekleri ve başak burcu kadınları konsantrasyon ve huzursuzluk sorunları yaşayabilir. Bu durumlarda da zihinlerine manevi huzur ve sakinlik getirecek olan doğal taş Ametist taşı(ametist ürünler için tıklayın) olacaktır.

Yatıştırıcı etkileriyle başak burçları için değiştiremeyecekleri durumları kabul etmelerini kolaylaştıran ametist taşı,  ilham enerjisiyle başak burçlarında ikili ilişki denge ve uyumu da sağlamaya yarar.

Ametist taşı başak burçları için negatif enerjiye karşı koruyucudur ve ruhsal enerji frekanslarını yükseltir.

ametist taşı ve başak burcu

Aventurin ve Karnelyen Taşları Başak Burcuna Nasıl Yardımcı olur?

Yine aşırı yoğun iş, ev, aşk hayatı yaşayan başak burçları hayatlarında sabır, neşe ve istikrar ararlar. Hayatı her daim kontrol etmek için yoğun efor harcarlar ve bu harcadıkları eforu tolere edebilmek için doğal taşlardan faydalanabilirler. Bu durumları dengeleyecek ve enerjilerine enerji katacak, öz güveni arttıracak , ilham ve yaratıcılıklarını destekleyecek taş ise Aventurin(aventurn ürünler için tıklayın) taşıdır . Aventurin stresi minimuma indiren, problem çözme becerilerini geliştiren bir şans kristalidir.

Başak burçlarının tutkulu ve ihtiraslı enerjilerini olumlu yönde kanalize etmelerini sağlayan geleneksel temsilci taşı ise karnelyen taşıdır. Karnelyen taşı başak burcu olanların odaklanmalarını ve motive olmalarını sağlarken onlara yaratıcılık,canlılık, başarı ve şans getirir.

aventurin ve başak burcu

Başak Burcu ve Sitrin Taşı

Başak burcu erkekleri ve başak burcu kadınları için evren çok fazla kaos içerir ve mükemmeliyetçilikleri evrenle çatışmalarına sebep olur. Bu durumda Sitrin taşı(sitrin ürünler için tıklayın) bu çatışmayı çözmeye yardımcıdır ve bireyler kendini tükenmiş hissettiklerinde Sitrin taşı onların harekete geçmeleri için ihtiyaç duydukları gücü ve enerjiyi onlara verir.

Sitrin taşı tezahür etmek ve işleri hızlıca halletmekle ilgili bir taştır, bolluk bereket ve parayı çeker, güneş burcu başak olanlar için  kıymetli taşlardan biridir

Sitrin taşı başak burcu kadınları ve Her durumda iyiyi, pozitifi ve olumlu yanları görmelerine ve evrensel akışa devam etmelerine yardımcı olan çok yüksek enerjili, canlandırıcı bir kristaldir.

Aura Kuvars ve Başak Burcu Enerjisi

Başak burçları başkalarına yardım etmeye çok fazla efor ve enerji sarf ettiklerinden kendilerine enerjileri yetersiz kalabilir ve kendi enerjilerini yükseltmeye ihtiyaç duyduklarında Aura Kuvars en büyük yardımcılarıdır.

Aura kuvars sayesinde kendi enerjilerini yükseltmeleri mümkündür, Aura Kuvars(kuvars ürünler için tıklayın) konsantrasyonu ve hafızayı yükseltir, vücutta biriken negatif enerjiyi arındırır , kişinin kendi kendini iyileştirmesini destekler. Olumlu bakış açısı sağlar ve başak burçları için çözmeye çalıştıkları problemlerin cevaplarını hızlıca bulmalarına yardımcı olur.

Başak burçlarının olumsuz özelliklerinden biri hayır diyememe ve istemedikleri olayların içine hayır diyemedikleri için çekiliyor olmalarıdır. Bu durumlarda Granat taşı bir diğer adıyla Lal taşı onlara hayır diyebilme cesareti sağlayacaktır.  Aynı zamanda bu taşın dengeleyici ve gençleştirici enerjisi sayesinde başak burcu kişiler kendilerini her daim zinde hissedeceklerdir ve ulaşmak istedikleri hedeflere hızlıca ulaşabilmeleri konusunda destekleyici ve kolaylaştırıcı olacaktır.

Başak Burcu için Jasper ve Unakit

Mevcut yoğun tempoları sebebiyle dayanıklılığa ihtiyaç duyan başak burçları için topraklanma ve dayanıklılık taşı önerimiz ise Jasper taşıdır, Jasper taşının  enerji frekansı, güneş burcu başak olan kadınlar ve erkekler için sonsuz bir uyum içindedir ,  Jasper taşı başak burçlarını yaptıkları her işte uzmanlığa ve başarıya götüren sabitleyici ve topraklayıcı bir enerji verir. Rotada kalmak ve hedeflerini hızla gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duydukları gücü ve dirayeti getiren Jasper taşı yapılması zor gelen görevlerini tamamlamalarına hızla yardımcı olacaktır.

Desteklenmeye ihtiyaç duyan, yorgun ve bunalmış hisseden, odaklanma sorunu yaşayan başak burçları için onlarla benzer titreşim frekansına sahip olan Unakit taşı kullanmak ideal olacaktır. Unakit taşı(unakit ürünler için tıklayın) odaklanmalarına yardımcı olur ve negatif düşüncelerini , bastırılmış duygularını şifalandırır.İkili ilişkilerini güçlendirerek uyumlu hale getirir. Unakit taşının yardımıyla başaklar kendi yollarında ısrar ve sabırla ilerlemeye devam edebilir.

Başak burçlarını olumlu düşünmeye teşvik eden, kusursuzluk ve mükemmellik isteyen tavırlarını, eleştiriyi ve yargılamayı azaltmalarına yardımcı olan taş ise Zebra Jasper taşıdır.

Zor durumları çözmelerine ve karşılarındaki kişilerde iyiyi görmelerine yardımcı olurken dayanıklılığı ve enerjiyi desteklediği için hayallerine ulaşmalarına fayda sağlar.

Başak burcuna uygun doğal taşları kullanarak, güneş burcu başak olanlar hayatlarında daha fazla denge sağlayabilir ve hedeflerini ve hayallerini hızlıca gerçekleştirebilirler.başak burcu ve jasper

Yükselen Burcu Başak Olanlar İçin Kullanılması Gereken Doğal Taşlar Nelerdir ?

Zeki, pratik ve analitik olan yükselen başak burcu kişileri mükemmeliyetçi yapıları sebebi ile endişeli ve kaygılı olabilmektedirler.

Bu kaygı durumunu sakinleştirmek ve mantıklı hızlı karar verebilmek için yeşim taşı, yükselen burcu başak olanların yardımcısı olacaktır. Karnelyen taşı sayesinde de tüm korkulardan uzaklaşmaları mümkün olan yükselen burcu başak bireyler yeşim ve karnelyen taşını birlikte kullandıklarında mükemmel bir uyum enerjisi frekansında olacaklar.

Başak burcuna en çok yardımcı doğal taşlar hangileridri?

Ametist ve Amazonit taşları detay odaklı ve hırslı başak burçlarının enerjilerine denge getirir, duygusal durumlarını düzenler ve takıntılı durumlardan vazgeçmelerini sağlar.

Sitrin taşı başak burcuna nasıl yardımcı olur?

Sitrin taşı başak burçlarının her durumda iyiyi, pozitifi ve olumlu yanlarını görmelerini sağlayarak evrensel akışa devam etmelerine yardımcı olur.

Yorgun ve bunalmış hisseden başak burçlarına hangi doğal taşlar yardımcıdır?

Unakit taşı başak burçlarının odaklanmalarına yardımcı olur ve negatif düşüncelerini, bastırılmış duygularını şifalandırır.İkili ilişkilerini güçlendirerek uyumlu hale getirir. Unakit taşının yardımıyla başaklar kendi yollarında ısrarla ve sabırla ilerlemeye devam edebilir.

Yükselen burcu başak olanlar için hangi doğal taşlar faydalıdır?

Başak burçları Karnelyen taşı sayesinde tüm korkularından uzaklaşır. Başak urçları Yeşim ve Karnelyen taşlarını birlikte kullandıklarında mükemmel bir uyum enerjisi frekansında olacaklardır.

 

 

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.