Doğal Taşların Özellikleri ve Faydaları

Kozmik enerjiyle bağlantılarının yüksek olduğuna inanılan doğal taşların oluşumu milyonlarca yıl önceye dayanır. Birkaç mineralin birleşmesiyle oluşan doğal taşların içinde yüksek frekansta titreşen atomlar bulunur. Pek çok eski uygarlıktan bugüne bir şifa aracı olarak kullanılan doğal taşlar yüzyıllardır renkleri ve ışıltıları ile dikkat çeker. Günümüzde doğal taşlar şifa aracı olmaktan çok aile, iş veya ilişki gibi konularda şans getireceğine inanılarak kullanılır. Bunun yanı sıra sağlık için doğal taşlar hala şifa aracı olarak kullanılır.

Her doğal taş kendine ait faydayı yapısında bulundurur. Aynı zamanda doğal taşların  kendisine özgü rengi ve anlamı da vardır. Enerjinizi yükseltmek, fiziksel ve zihinsel sorunlarınıza şifa bulmak istiyorsanız enerjinize uygun bir doğal taşı yanınızda taşıyabilir veya ona dokunabilirsiniz. Pek çok doğal taş birkaç mineralin birleşmesi sonucu oluştuğu için negatif enerjiyi yok eder. Doğal taşlar ve anlamları için çeşitli kaynakları incelendiğinde doğal taşların birçok faydasının olduğunu görebilirsiniz.

blank

Doğal Taşların Faydaları

Şifalı taşlar olarak da tanımlanan doğal taşlar, farklı rahatsızlıklara iyi gelir. Mesela, başarılı olmak isteyen pek çok kişi sitrin taşını yanından ayırmaz. Zira, sitrin taşının kendine güvenme veya işi başarma isteği gibi duyguları güçlendirdiğine inanılır. Eğer, nazardan korkuyorsanız ve uykusuzluk problemi yaşıyorsanız ametist taşını kolye veya yüzük şeklinde kullanabilirsiniz. Doğal taşlar arasında ametist taşının uykusuzluğa iyi geldiği ve negatif düşünceli kişileri çevrenizden uzaklaştırdığına inanılır. Doğal taşların etkisi herkesin üzerinde farklıdır.

doğal taş

Doğal Taşların Fiziksel Rahatsızlıklara ve Sağlığa  Faydaları

Çeşitli fiziksel rahatsızlıklar için iyi gelen doğal taşlar da vardır. Mesela, malakit taşı kalbini kuvvetlendirerek fizyolojik sağlığının güçlenmesine yardımcı olur.

Sinirleriniz zayıfsa zümrüt taşını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, zümrüt böbrekleri, ciğerleri ve kalbi güçlendirir. Saf  ve şeffaf yeşil tonuna sahip olan zümrüt en kaliteli zümrüt olarak kabul edilir. Değerli doğal taşları da yanınızdan ayırmak istemiyorsanız safiri de doğal taşlarınızın yanına ilave edebilirsiniz. Safir kullanarak kalbinizi ve böbreklerinizi güçlendirebilirsiniz. Safir taşının kalp ve böbrek rahatsızlıklarını azalttığı bilinir. Bununla birlikte, dikkatinizi bir konu üzerinde toplayamıyorsanız safir bu konuda size sana yardımcı olabilir. Mesela, sık sık tansiyonunuz düşüyorsa veya akciğerlerinizden rahatsızsanız mercan taşını yanınızdan ayırmamalısınız. Eklem ağrılarından şikayetçiyseniz azurit taşından bir bileklik veya kolye takmayı deneyebilirsiniz. Kendinize uygun doğal taşın şans getirmesi veya çeşitli rahatsızlıklarınıza iyi gelmesini istiyorsan gerçek doğal taş olmasına dikkat etmelisiniz.

blank

Doğal Taşların Astrolojiyle İlişkileri

Doğal taşlar astrolojiyle de yakından ilgilidir. Yıldız haritanızda olumsuz enerjiyi bularak burcunuzla uyumlu bir doğal taşla bunu olumlu bir enerjiye dönüştürebilirsiniz. Her burcun kendisine ait özel bir doğal taşı vardır. Doğal taşları burcunuza göre de seçebilirsiniz. Astrolojiye göre koç burcuna ait doğal taşların akik ve ametist, balık burcuna ait doğal taşların ise mercan ve opal taşı olduğu öngörülür. Akrep burcuysan şifalı taş olarak topaz, obsidyen veya manyetit taşlarını kullanarak çeşitli hastalıklara karşı şifa bulabilirsiniz. Başak burcu için yeşim, zeberced, limon kuvars, jasper, mavi safir şifalı taşlardır. Doğal taşların hangi burca ait olduğunu Soulmeps danışman kısmından kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Size iyi gelen doğal taşın gücünü her daim yanınızda hissetmek istiyorsanız, erkek/kadın için doğal taşlar kullanılarak tasarlanan bileklik, yüzük veya kolye gibi takıları kullanabilir veya yaşam alanında bulundurabilirsiniz.

Doğal Taşların Spiritüel Faydaları

Yanınızda bulunduracağınız florit taşı spiritüel enerjiyi artırır ve ruhunu dengeler. Böylece iyiliğe odaklanırsınız. Güney Afrika’da ve Burma’da yoğun şekilde çıkarılan kaplan gözü taşını yanınızda taşıyarak özgüveninizi artırabilirsin. Kaplan gözü kullanılarak tasarlanan doğal taş bileklik ile negatif enerjiyi çevrenizden uzaklaştırabilirsiniz. Doğal taş kullanarak hafızanızı da güçlendirebilirsiniz. Akuamarin hafızanızı güçlendirirken sindirim sisteminin düzenli çalışmasına da destek olur.

Doğal Taşların Tarihteki Şifalı Kullanımları Nelerdir?

Doğal taşlar milyonlarca yıl önce -yaklaşık 30 milyon yıl önce- birkaç mineralin birleşmesiyle oluşmuştur. Doğal taşlar çok eski zamanlardan beri şifa amaçlı kullanılır. Örneğin Hindistan’da çok eski zamanlardan beri doğal taşlar hastalıklar için kullanılırken eski Yunan’da ise ametist gibi taşlar sarhoşluğu engellemek için kullanılmıştır. Öyle ki eski Yunan’da kullanılan kadehler bu doğal taşından yapılarak bir önlem alınması sağlanmıştır. Antik Mısırlılar ise doğal taşları hastalıklardan korunmak için kullanmıştır.

Doğal Taşların Kişiye Özel Kullanımı

Doğal taşlar herkes için aynı etkiye sahip değildir. Doğal taşlarla frekansınızın tutması gerekir. Doğal taşların çakralarınızla uyumlu olması ve size olumlu enerjiyi göstermesi gerekir. Yapılan araştırmalarda özellikle meditasyon öncesi doğal taşların vücuda bir sıcaklık yaydığı söylenmektedir. Taşınızın sizinle uyumlu olup olmadığını bu şekilde anlayabilirsiniz. Doğal taşları odanızda veya çantanızda bulundurabileceğiniz gibi kolye veya bileklik gibi takılarınızda da kullanabilirsiniz.

doğal taş bileklik

Doğal taşları nasıl yanımızda bulundurabiliriz?

Doğal taşları günlük hayatta kolye ve bileklik gibi takılarımızda, odamızda veya çantamızda bulundurarak şifalı özelliklerinden yararlanabiliriz.

Doğal taşların sağlık faydaları nelerdir?

Doğal taşlar eski zamanlardan beri birçok sağlık probleminin şifalanmasında kullanılmıştır. Düşük tansiyon için kullanılan mercan taşından böbreğe faydası oldukça bilinen safir taşına kadar birçok doğal taşın farklı şifaları vardır.

Doğal taşların spiritüel faydaları nelerdir?

Doğal taşlar spiritüel enerjiyi arttırır ve kişinin ruhunu dengeler. Doğal taşlar meditasyon sırasında konsantrasyonu arttırırken aynı zamanda özgüveni de yükseltir.

Doğal taşların astrolojiyle ilişkisi nedir?

Yıldız haritanıza uygun olarak seçeceğiniz doğal taşlar ile olumsuz enerjileri olumlu enerjilere dönüştürebilirsiniz.

 

 

 

 

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.