LAPİS LAZULİ DOĞAL TAŞININ ÖZELLİKLERİ

Lapis Lazuli (Lacivert Taşı) kristalinin üzerinde metalik pırıltılı pirit tancikleri ve beyaz kalsit çizgileri bulunur. Kalsit ve piritin eşsiz altın ve beyaz izlerinin birleşimi de lapis lazuli taşını oldukça değerli kılar.

Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra’nın göz farı tasarımında Lapis Lazuli kristalinin ezilmiş tozunu kullandığı bilinir.

Ayrıca Kral Tutankhamun’un ve diğer ünlü firavunların mezarlarını süslemek için yaygın olarak Lapis Lazuli taşı kullanılanılmıştır.

Lapis Lazuli Faydaları

Lapis Lazuli taşı iç ruhunuzun özünü besleyen enerji merkezimiz yani üçüncü göz çakrası ile ilişkilidir. fiziksel dünyadan manevi alana bağlamaya yardımcı olur.

Dikkatli kullanılması gereken bir taştır, kuvvetli enerjisi hassas kişilerde baş dönmesine sebep olabilir.

Lapis Lazuli kristaline çekilirseniz bu ruhsal dönüşüm için hazır olduğunuzun bir işaretidir. En derin arzularınızı ve ruhunuzun derinliklerini keşfetmeye başladığınızı hissedebilirsiniz.

Lapis lazuli meditasyon sırasında derin bağlantı sağlamaya yardımcı olur.

Lapis Lazuli, gerçeği, farkındalığı ve sezgiyi kuvvetlendirir, stresi serbest bırakır uyum ve derin barış getirir.

Öz farkındalığı, kendini ifade etmeyi, dürüst kişiliği, merhameti, tarafsız ve ahlaklı olabilmeyi sağlar.

İkili ilişkilerde duyguları yoğunlaştırır ve karşı tarafa duyguların aktarılmasında kolaylık sağlar,

Lapis Lazuli, solunum sistemleri ve sinir sistemlerine, boğaz, ses telleri ve tiroid hastalıklarına faydalıdır, organları, kemik iliğini ve timüs bezini temizler.

Migren ataklarında faydalıdır, bağ ağrısını büyük oranda geçirir. Uykusuzluğu ve vertigo semptomlarını hafifletir ve depresyonun üstesinden gelir.

Lapiz lazuli solar pleksus çakrasını ve üçüncü göz çakrasını dengelemeye yardımcı olur. Bu iki enerji merkezi uyum içinde olduğunda, kişisel arzular ilahi irade ile birleşir ve hayalleriniz planlarınız hızlıca gerçekleşir.

Vücut ağrıları, baş dönmesi ve PMS gibi durumlar söz konusu olduğunda yararlıdır

Lapis lazuli taşının diğer fiziksel iyileştirici faydaları arasında kan basıncının düzenlenmesi, kalp ritminin stabilizasyonu, regl dönemi düzensizlikleri ve kramplar yer alır. Ayrıca bel ağrısını azalttığı, migren semptomlarını azalttığı ve sinir bozuklukları, otizm ve OKB sendromu olan insanlara yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Astolojide Boğa,Terazi,Yay ve Balık burçlarının taşı olarak bilinir.

 

 

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.

 

LAPİS LAZULİ ÜRÜNLER