Boğa Burcu Özellikleri ve Doğal Taşları

boğa burcu ve doğal taşları

Zodyak’ın ikinci burcu olan, yönetici gezegeni Venüs olan ve toprak grubunun üyesi boğa burçları sabırlı ve sorumluluk sahibi olmalarıyla bilinirler. İnsan ilişkilerinde oldukça başarılı olan boğa burçları, aynı zamanda sanata da ilgilidirler. Duygusal farkındalıkları yüksek, empati yetenekleri üst düzeydedir. Boğa burçları kolayca arkadaş edinebilir, bir ortama girdiğinde herkese kendine sevdirebilir. Boğa burcu kadını özellikleri nelerdir, boğa burcu erkekleri karşı cinste neye dikkat eder ve boğa burcunun doğal taşları nelerdir gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Boğa Burcunun Tarihleri Nelerdir?

21 Nisan-21 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler boğa burcu özellikleri gösterir. Elementi toprak olan boğa burçları, sadık ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Sahip oldukları bu yapılarıyla boğa burcunun aşkta aranan burçlar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda detaycı ve garantici olan boğalar, kararlı tavırlarıyla da dikkat çekmektedir.

Boğa Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Boğa burçları kendini güvende hissetmeyi ve huzurlu ortamlarda bulunmayı seven sakin yapılı burçlardır. Bundan dolayı ilişkilerinde karşısındaki insana sonsuz güvenmek isterler. Boğaların yanında huzur bulabilir ve sakinleşebilirsiniz. Bir ortamda yaydıkları bu sakin enerjiden kaynaklı olarak ilgiyi kolayca kendilerine çekerler. Boğalar çoğunlukla karşısındaki insana güvenmekte zorlanırlar ve uzun ilişkileri severler. Boğa burcu kaç yaşında olursa olsun olgundur ve şımarıklıktan hiç hoşlanmaz.

Boğa burcu aynı zamanda sabrıyla bilinir. Kötü giden ilişkilerinde hemen kestirip atmaz ve mümkün olduğunca çözüm yolu arar. Partnerine sadık olmasıyla birlikte boğa burçları, karşı tarafı düzeltmeye çalışır. Eğer boğa burcunun partneri başak ve koç gibi kendi bildiğini yapan, inatçı bir burçsa bu girişiminde pek başarılı olamayabilir. Boğa burçları kolay pes etmeyi sevmediği için, tekrar tekrar deneyecek ve partneriyle uyumu yakalamaya çalışacaktır.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

 • Bakımlı
 • Çalışkan
 • Düzenli ve titiz
 • Sakin
 • Sıcakkanlı
 • Yardımsever

Bunlar boğa burcu kadınlarının en belirgin özellikleridir. Boğa burcu kadınları dış görünümlerine oldukça önem verirler. Onlar için bakımlı olmak, güzel hissetmek oldukça önemlidir. Sessiz, sakin yapılarına rağmen duygularını saklamazlar ve yoğun şekilde yaşarlar. Boğa kadınları uyumlu yapılarıyla sorumluluk almayı severler ve evlerine bağlıdırlar. Ses tonları yumuşak ve incedir. Alışkanlıklarına bağlı olan boğa kadınları aynı zamanda oldukça düzenlidirler.

Boğa kadını realistik ve dominant bir karaktere sahiptir. Laflarını dolandırmaktan hiç hoşlanmaz, aklından geçenleri olduğu gibi söylemeyi tercih eder. Aynı zamanda oldukça hırslıdır ve düşlediği şeyleri elde etmek için canını dişine takar.

Boğa burcu kadınlarını duygusal olarak nitelendirebiliriz. Çok çabuk kırılabilirler ve tavır alabilirler. Buna rağmen dışardan soğuk bir görünüşü vardır, hemen herkesle samimi olmaz. Karşısındaki insani baştan aşağı inceler ve analiz eder. Birine ısındığı zaman güçlü bağlar kurabilir ve arkadaşlığını uzun yıllar sürdürebilir.

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

 • Boğa burcu erkekleri de boğa burcu kadınları gibi sessiz ve sakin bir yapıdadırlar. Uyumlu ve anlayışlı bir karakterleri vardır. Partnerlerine sadık, ilişkilerine bağlıdırlar.
 • Boğa burcu erkekleri istikrarlı olmayı sever, başladıkları işleri kolay kolay yarım bırakmazlar. Çocukları sever, doğuştan babalık kriterleri gösterirler.
 • Boğa burcu erkeği ilişkilerinde kendini güvende hissetmek ister. Partnerine tamamiyle güvenmek ve gerçekten sevildiğini hissetmek onun için oldukça önemlidir. Aynı zamanda disiplinli ve çalışkan olan boğa erkekleri iş ve akademik hayatlarında başarılıdır.
 • Boğa burcu erkeklerini etkilemek için bakımlı olmak, güzel bir giyim tarzına sahip olmak ve kibar olmak yeterlidir. Boğa erkekleri karşı cinste merhamet duygusu hissetmek ister. Sizi birine yardım ederken görmek onu kendinize aşık etmenizi sağlayabilir.
 • Partneriyle sorun yaşadıkları bir konuyu bir çok yöne çekebilir, kendini haklı çıkarmaya çalışabilir. Boğa erkekleri bir sorunu asla unutmaz ve bunu tekrar tekrar ortaya çıkarıp tartışma yaratabilir. Bazı durumlarda kıskançlık gösterebilir ve partnerine tavır alabilir.

Boğa Burcu için Faydalı Doğal Taşlar Hangileridir?

Toprak elementiyle güçlü bir bağı olan boğalar için doğal taşlar deyince akıllara ilk olarak yeşim taşı ve akik gelir. Mavi akik, zümrüt, turkuaz, dumanlı kuvars ve azurit de boğa burcu taşları arasındadır.

Yeşim Taşı

Yeşim taşı boğalar için koruyucu taş niteliğindedir. Sürekli ciddi kararlar almak zorunda kalan boğalar için yol gösterici bir taştır ve kafalarını dingin tutmaya yardımcı olur. Berraklık ve kesinlik getirdiğine inanılır. Aynı zamanda yeşim taşının ruhu ve bedeni iyileştirdiği, yakında bulunduğu zaman enerji tazelediği bilinir. İçsel sıkıntıları ve endişeyi dizginlediğini de söyleyebiliriz.

blank

Akik

Akik taşı aynı zamanda yemen taşı veya ölümsüz taş olarak da bilinir. Akik taşının en belirgin özelliği kişiyi ruhen korumasıdır, stresi en aza indirmesidir. Çok düşünen ve karar vermekte zorlanan boğa burçları için yol gösterici bir taştır. Baş ve boyun bölgesini temsil eden boğa burçları için buralarda oluşabilecek ağrıları gidermede kullanılabilir. Akik taşları en çok kolye ve bilekliklerde kullanılır.

blank

Mavi Akik

Mavi akik yenilik ve farklılık korkusu için yatıştırıcı niteliğinde bir taştır. Kendi doğrularına ve kurallarına oldukça bağlı olan boğa burçları için yeni girişimlerde bulunmalarına yardımcı olur. Bazen aklındaki fikirleri gerçekleştirmekte zorlanan veya erteleyen boğa burçları için bunları yenmelerinde faydalı olabilecek bir taştır. Yeni fikirler ve gelişmelere açık olma konusunda yardımcıdır.

Zümrüt

Mitolojik özellikleriyle dikkat çeken zümrüt taşı, dünyanın en değerli dört taşından biridir. Zümrüt taşının yağmur ve bereket getirdiğine inanılırdı. Elmas taşında olduğu gibi sadakati ve aşkı simgeleyen zümrüt, aynı zamanda huzur ve mutluluk getirir. Sevgi, arkadaşlık gibi insan ilişkilerinde güçlendirici bir niteliği vardır. Zümrütün yaşam sevgisi aşılayan düşünceleri harekete geçirdiği söylenir.

Turkuaz

Firuze adıyla da bilinen Turkuaz taşı dostluk ve arkadaşlığı simgeler. Nazara karşı koruduğu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinir. Kişiyi genç ve zinde tutmasıyla, dış görünüşüne oldukça önem veren boğa burçları için gerekli niteliğinde bir taştır. Bir çok aksesuarda kullanılabilir. Turkuazdan yapılmış farklı ürünleri bu linki tıklayarak görebilirsiniz.

blank

Dumanlı Kuvars

Kuvars ailesinin göz alıcı taşı olan dumanlı kuvars, şeffaf kahverengi ve şeffaf siyah renkleriyle bilinir. Dumanlı kuvars taşının en belirgin özelliği panik, endişe ve kaygı gibi olumsuz etkisi bulunan duyguları nötrlemesidir. Zaman zaman bu gibi duygulara kapılan boğa burçları için kurtarıcı niteliğinde bir taştır. Dumanlı kuvars taşı kişide güven duygusunu artırır, yeniliklere açık ve cesaretli bir yapıya kavuşmayı sağlar. Sık sık güven problemi yaşayan boğalar için oldukça faydalı bir taştır.

Azurit

Azurit taşı, meditasyon yaparken sık sık kullanılan bir taştır. Çakra enerjilerini tazeler ve düzenler. Aynı zamanda kişinin sezgilerini kuvvetlendiren azurit taşı, duygularıyla hareket eden boğa burçları için yol gösterici niteliğindedir. Güvensizlik ve korkuya bağlı olumsuz davranışları bulunabilen boğalar için bunları en aza indirmeyi sağlar.

Boğa Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Boğa burçları yaşları kaç olursa olsun hep olgun davranırlar ve şımarıklığa tahammülleri yoktur. Sadık ve güvenilir bir yapıda olan boğa burçları ayrıca oldukça sabırlı bir yapıya sahiptirler.

Boğa Burçları Tarihleri Ne Zamandır?

21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler boğa burcundadırlar.

Karar Vermede Zorlanan Boğa Burçlarına Hangi Doğal Taş Yardımcıdır?

Berraklık ve kesinlik getiren Yeşim taşı sürekli ciddi kararlar vermek zorunda olan boğa burçlarına yardımcı ve yol gösteren bir taştır. Boğa burçları yeşim taşını bir aksesuar ile yanlarında bulundurduklarında faydalarından yararlanabilirler.

Boğa Burçlarına Faydalı Doğal Taşlar Hangileridir?

Yeşim taşı, akik,zümrüt, dumanlı kuvars ve turkuaz boğa burçlarına faydalı ve hayatlarını kolaylaştırıcı doğal taşlardır.