İkizler Burcu Özellikleri ve Doğal Taşları

ikizler burcu ve doğal taşları

Merkür gezegeninin yönettiği ve hava grubunun bir üyesi olan İkizler burcunun özelliklerini taşıyan kişiler değişkenlikleriyle bilinirler. Basit bir olaydan bile çabucak etkilenebilir, ani tepkiler verebilirler. Oldukça meraklı, ilgili ve hayat dolu olan ikizlerin, aniden aklına gelen bir fikirle uzun uzun düşünce dünyasına daldığını görmek mümkündür. Bu yazımızda ikizler burcunun genel özellikleri nelerdir, ikizler burcu kadınının özellikleri nelerdir, ikizler burcu erkekleri nelerden hoşlanır gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

İkizler Burcunun Tarihleri ve Genel Özellikleri

22 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında doğan kişiler ikizler burcu özellikleri taşır. Hava grubuna dahil olan ikizler burcunun en şanslı olduğu gün Çarşamba günleridir. İkizler, her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen, birden fazla hobisi olan ve bunlar hakkında konuşmayı seven bir yapıdadır. Fikirleri, ilgi alanları, davranışları sürekli değişkenlik gösterebilir ve bir anı bir anını tutmayabilir. Bunlar ikizler için oldukça normal karşılanmaktadır. Kafasında aynı anda birden fazla şey olabilir, bunlara bağlı olarak sohbet konularını aniden değiştirip bambaşka bir şeyden bahsetmeye başlayabilirler.

İkizler Burcu Kadınlarının Özellikleri

  • İkizler burcu kadınları için en dikkat çekici özellik onların fazlasıyla zeki olması ve karşısındaki insanlarda da zekayı aramasıdır. İnce esprilerle karşısındakinin zeka seviyesini ölçmeyi severler.
  • Yeri geldiğinde yaşından fazlasıyla olgun veya çocuksu olabilirler. İkizler kadını etrafındaki insanları ona ayak uydurabileceğini bildiği kişilerden seçer. Dertleşip ağlayamadığı biriyle kahkahalarla sohbet etse bile onu hayatında istemez. Bu yüzden ikizler kadını, ona her zaman yanında olacağını hissettiren ve güven veren kişilerle dostluk kurar.
  • Değişim ve yeniliğin beden bürünmüş hali olan ikizler kadınları, bu özellikleri çevresinde de görmeyi oldukça severler. Eşyalara veya kişilere fazlasıyla bağlılık duymazlar. Yeni insanlar ve yeni eşyalar onlar için her zaman cezbedicidir. Bu özellikleri nedeniyle hayatlarındaki insanları en ufak bir problemde silebilirler, sonrasında ise bundan pişmanlık duyarlar.
  • İkizler kadını için seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımak, sürekli okumak, yeni şeyler denemek ve hobiler edinmek başlı başına bir yaşama sebebidir. Sürekli hareket halinde olmak ister ve yerinde duramaz. Bu nedenle ikizler kadını, onun bu hızlı hayat tarzına yetişebilecek insanlar arar.

İkizler Burcu Erkeklerinin Özellikleri

  • İkizler burcu erkekleri kararsızlıklarıyla bilinir. Çoğu zaman bir konu hakkında birden fazla kişiye danışıp, sonunda yine kendi bildiklerini yaparlar. Ruh halleri sürekli değişkenlik gösterir ve bir dedikleri bir dediklerini tutmaz.
  • İkizler erkekleri etrafında olan bitenleri oldukça dikkatli bir şekilde izler ve analiz eder. Davranış ve tutumuna karşısındaki insandan elde ettiği analiz sonucunda karar verir ve uygular. Oldukça pratik bir zekaya sahiptirler ve bir sorun için her zaman çözüm önerileri vardır.
  • Konu aşk hayatı ve duygular olduğunda kaçamak cevaplar veren ve konuyu değiştirmeye çalışan ikizler erkeği, özel hayatından bahsetmeyi sevmez ve ilişkilerinde çok başarılı olduğu söylenemez. Aşk hayatı oldukça engebelidir ve birine bağlanmak onun için zordur.
  • İkizler burcunun erkeklerine bir sorununuz olduğunu ve üzerine konuşmak istediğinizi söylerseniz, ilgisi çabucak dağılacaktır. Çünkü ikizler erkekleri ciddi konulardan konuşmayı sevmez ve ciddiye aldıkları çok az şey vardır. Onlar hayatın kafaya takmak için çok kısa olduğunu, önemli olanın keyif almak ve eğlenmek olduğunu düşünür.
  • Bir ikizler erkeği için partnerini seçmek ve kendini ona adamak oldukça zordur. Çünkü etrafında bir çok insan vardır ve hepsi ikizler erkeğinin ilgisini çekme potansiyeline sahiptir. Bu durum ikizler burcunun iletişim kurmayı sevme ve ortama kolayca adapte olma yeteneğinden kaynaklanır. Hiçbir zaman yalnızlık çekmez ve kolayca arkadaş edinebilir.

İkizler Burcu ve Doğal Taşları

Çoğunlukla kararsızlıktan yakınan ikizler burçları için ruh halini dengelemeye ve karar yetisini güçlendirmeye yönelik kehribar, kaplangözü, yosunlu akik, turmalin, sarı safir ve krizokol gibi taşlar faydalı olacaktır.

Kehribar

Pinus Succinifera çamlarının reçinesinin fosilleşmesiyle oluşan kehribar taşları aynı zamanda amber taşı olarak da bilinir, aksesuar ve süs eşyası olarak sıklıkla kullanılır. Açık sarıdan kızıla doğru giden bir renk skalasına sahip olan kehribarlar, narin taşlardır ve kolaylıkla parçalanabilirler. Kehribar taşının güçlü bir yatıştırıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Kişiye sakinlik, huzur ve zihin berraklığı vermesiyle kafa karışıklığı yaşayan ve karar verme konusunda zorlanan ikizler burcu için mükemmel bir dengeleyici taştır. Sık sık düşüncelere dalan ve bu sebeple baş ağrısı çeken ikizler, kehribar taşı sayesinde bu şikayetlerini doğal yolla hafifletebilirler.

blank

Kaplangözü

Kuvars grubundan olan ve sarı, kahverengi, kızıl gibi renklerin karışımından oluşan kaplangözü, özellikle erkek aksesuarları için oldukça popüler bir taştır. Bileklik ve tesbih olarak sıklıkla kullanır. Aynı zamanda halk arasında nazardan ve kötü enerjiden koruduğuna inanılır. Özgürlük ve bağımsızlık duygularına hitap eden kaplangözü, özgürlüğüne düşkün ikizler burcu için tamamlayıcı bir taştır.

blank
Sarı Kaplangözü Bileklik

Yosunlu Akik

Akik ailesinden gelen yosunlu akik taşı, ailenin diğer üyeleri gibi iyileştirici ve dengeleyici özellikler gösterir. Akıl ve mantık geliştirici bir taş olan yosunlu akik, çağımızın en büyük sorunlarından olan strese karşı da oldukça etkilidir. Yosunlu akik aynı zamanda dünyevi başarıyı simgeler ve kişiye hedeflerine ulaşması için cesaret ve hırs duygusu aşılar. Ruh halini dengeler, odaklanmaya yardımcı olur.

Turmalin

Turmalin, sahip olduğu eşsiz renklerle gökkuşağı taşı olarak da bilinmektedir. Mısır inanışına göre gökkuşağı bu taşın içinde saklıdır. Uyum ve denge taşı olarak bilinen turmalin taşı, ikizler burçları için en uyumlu taşlardan biridir. Ara sıra odaklanma sorunları yaşayan ikizler için hedef belirleme konusunda yardımcı olur ve odağın tek bir noktaya verilmesini sağlar. Zihni arındırır ve güçlendirir. Çok düşünen ve sürekli hareket halinde olan ikizler burcu için içsel sakinliği korumada yardımcıdır. Uyku problemlerini ortadan kaldırmak konusunda yararlıdır.

blank

Sarı Safir

Safirlere doğada her renkte ve şekilde rastlamak mümkündür. Müjdelerin mücevheri olarak bilinen sarı safir, kişiye şans getirmesiyle bilinir. Sarı safir, safirlerin diğer renklerine oranla doğada daha nadir bulunur. Bu nedenle şans ve bereket getirdiğine inanılır. İç karışıklıkları çözme ve zihne berraklık verme konusunda oldukça başarılıdır. Aynı zamanda kalp ve böbrek hastalıkları gibi bir çok sağlık sorunu için de iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Sarı safir, sadakat ve bağlılık duygularını kuvvetlendirme özelliğiyle ikizler burçları için faydalı bir taştır.

Krikozol

Bünyesinde donmuş su barındıran, mavi-yeşil renklere sahip krizokol taşı zaman zaman turkuaza benzetilir. İçinde barındırdığı donmuş su ve doğada yarı-saydam olarak bulunmasıyla turkuazdan ayrılır. Krizokol taşının olağanüstü bir enerji tazeleme özelliği vardır. Vücuda temas ettiğinde yorgunluk ve negatiflik gibi olumsuz enerjileri kısa sürede yok eder. Özgüven ve motivasyon düşüklüğü yaşanan durumlarda kullanıldığı taktirde bunları azalttığı bilinmektedir. Endişe ve stres gibi duyguları çeken krizokol taşı, yerine rahatlık ve ferahlık hisleri oluşturur. Sık sık fikir değiştiren ve başarıya giden yolda emin adımlarla ilerleyemeyen ikizler burcunun önüne çıkan engellere rağmen hedefe ulaşmasına ve pes etmemesine yardımcı olur, kişiye gayret duygusu aşılar.

blank

İkizler Burcu Kadınlarının EN Belirgin Özellikleri Nelerdir?

İkizler kadınlarının en belirgin özellikleri fazlasıyla zeki olmaları, değişim ve yeniliklere oldukça önem vermeleridir.

İkizler Burcu için En Faydalı Doğal Taşlar Nelerdir?

Her zaman kafasında yoğun düşünceler olan ikizler burcu için en rahatlatıcı ve faydalı taşlar kehribar, turmalin, sarı safir, kaplangözü ve yosunlu akiktir.

İkizler Burcu Erkeklerini Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

İkizler erkeklerinin en öne çıkan özellikleri oldukça kararsız olmaları ve fikirlerinin çok kolay değişmesidir.

İkizler Burcunun Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Savurganlık, kararsızlık, bir konuya uzun süre odaklanamamak ve sürekli değişkenlik ikizler burcunun olumsuz yönleri olarak görülebilir.