Koç Burcu Özellikleri ve Doğal Taşları

koç burcu özellikleri ve doğal taşları

Mars gezegeninin yönettiği, ateş grubunun bir üyesi olan koç burçları liderlik özellikleri taşır. Kendilerini en şanslı hissettikleri gün Salı günleridir. Koçlar için kendilerine biraz fazla düşkün olduklarını söyleyebiliriz. Hayat enerjisiyle doludurlar, karşılarına çıkan engeller karşısında kolay yılmazlar. Bir grup insan içinden koçları kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Onlar planlı, dakik ve kararlı olmalarıyla insanları yönlendirmeye ve yol göstermeye eğilimlidirler. Bu yazımızda koç burcunun tarihleri nelerdir, koç burcunun genel özellikleri nelerdir, koç burcu kadınları nasıl özellikler taşır gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Koç Burcunun Tarihleri ve Genel Özellikleri Nelerdir?

21 Mart- 20 Nisan arasında doğan kişiler koç burcu özellikleri gösterir. Koç burcu dört kardinal burçtan biridir ve baharı başlatır. Bundan dolayı koçlar, yaşam enerjisi yüksek ve cıvıl cıvıl insanlardır. Etraflarına neşe saçarlar, ortamın enerjisini yükseltirler. Koç burçları için fazlasıyla rekabet ve hırs dolu olduklarını söylesek yalan olmaz. Her yaptıkları işte başarılı ve tebrik alan taraf olmak isterler. Onlar için isimlerini duyurmak, başarılarını konuşturmak ve çevrelerinden takdir görmek oldukça önemlidir. Oldukça gözü kara olan koçlar, risk alma konusunda hiç zorlanmazlar. Grup çalışmalarından hoşlanırlar ve genelde lider konumunda bulunurlar.

Koç Burcu Kadınlarının Özellikleri Nelerdir?

  • Koç burcu kadınlarını diğer burçlara sahip kadınlardan ayıran en belirgin özellik maskülen bir tarzları olmasıdır. Etek ve elbise giymek onlara göre değildir, koç kadınlarını genelde kumaş pantolon kombinleriyle görebilirsiniz.
  • Bir koç kadını için istediğini elde etmek onun hayattaki en büyük amacıdır. Kafasına koyduğu her şeye anında sahip olmak ister, sabırsız bir tavrı vardır. Bu sabırsızlık onun çoğu zaman ani ve bilinçsiz hareket etmesine sebep olabilir.
  • Koç burcu kadınları içgüdülerine oldukça güvenirler. Birini sevmemişse veya kötü bir elektrik almışsa ilerde o kişiye bağlı problemler yaşanması olasıdır. Oldukça analizci olan koç kadınları için karşısındaki kişiyi çözümlemek çok kolaydır.
  • Koç kadınları oldukça çevrelerine neşe saçmaktan ve herkese samimi davranmaktan oldukça hoşlanırlar. Onlar için arkadaş çevresi çok önemlidir. Etraflarında güvenebilecekleri kişileri görmek isterler. Bu yüzden aşk hayatında da mükemmeli beklemek gibi huyları vardır. İdeal mükemmelini bulduğunda da hiç vakit kaybetmeden duygularını itiraf eden ilk kişi olmaktan çekinmezler.
  • Her zaman sadelikten ve doğallıktan yana olan koç burcu kadınları, özel günlerde şatafatlı hediyelerden ve gösterişten pek fazla hoşlanmazlar. Onlar için etrafında sevdiği insanların olduğu, evde huzurla geçirecekleri zamanlar daha değerlidir.

Koç Burcu Erkeklerinin Özellikleri Nelerdir?

  • Koç burcu erkekleri lider özellikleriyle dikkat çeker. Onları diğer kişilerden ayıran bu yönlendirme ve yol gösterme huyları çoğu zaman onlar için yorucu olabilir. Her şey üstünde fazla düşünmeye ve kafa yormaya müsait bir yapıları vardır. Bu sebeple sık sık baş ağrısı ve stres gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler.
  • Koç burcu erkekleri yeni hobiler edinmekten oldukça keyif alsalar da başladıkları işleri yarım bırakabilirler. Çabuk sıkılan ve hayatında sık sık değişiklik isteyen bir yapıları vardır. Bu yüzden onlar için keyif alarak yapacakları işler bulmak oldukça önem taşır.
  • Yeri geldiğince küçük bir çocuğa dönüşebilen koç erkekleri, ilişkilerinde de aynı özellikte partnerler ararlar. Zaman zaman çocukça eğlenmek, hayatın zorluklarını bir kenara bırakmak ve anı yaşamak onların sık sık yaptıkları şeylerdir.
  • Koç erkekleri oldukça inatçı ve gururludur. Hatalıyken ve birinin kalbini kırmışken bile özür dilemeleri oldukça zaman alır. Genelde hiçbir problem yokmuş gibi davranmayı tercih ederler ve özür dilemekten kaçınırlar.
  • Koç burcu erkekleri kaç yaşına gelirse gelsin olgunlaşmaları zaman alır. Ufak şeylere kırılabilir ve sık sık karşı tarafın davranışlarını değiştirmek isteyebilirler. Zaman zaman etrafa neşe saçan küçük bir çocuk olurlar.

Koç Burcu Doğal Taşları

Çoğu zaman inatçı ve otoriter olan koç burçları için önerebileceğimiz en faydalı taşlar opal, yakut, jasper, granat, hematit ve sitrindir. Sitemizdeki doğal taş kolye ve doğal taş bileklikleri incelemenizi de tavsiye ederiz .

Opal

Opal kuvars ailesinin bir üyesidir. İçinde renkli parçacıklar barındırmasıyla göz alıcı ve ilgi gören bir taştır. Opal taşının duygusal ve mantıksal düşünceler arasında sıkışıp kalan durumlara çözüm getirme özellikleri olduğu söylenir. Taşıyan kişiye zihinsel berraklık ve dinginlik verdiği bilinir. Zaman zaman ufak sorunları büyüten ve bunlar sebebiyle çeşitli problemler yaşayan koç burçları için oldukça faydalı bir taş olduğunu söyleyebiliriz.

Yakut

Yakut, doğal taşlar arasında oldukça değerli olan ve bilinen bir taştır. Çoğu zaman güzelliğinden kolayca etkilendiğimiz bu taşın aynı zamanda oldukça faydalı yönleri de vardır. Dikkat dağınıklığını ve konsantrasyon bozukluklarını gidermeye yardımcı olduğu bilinir. Kötü enerjileri nötrler ve bunlara karşı kalkan görevi görür. Kişideki bencillik duygusunu uzaklaştırır, dayanışma duygularını pekiştirir. Yakut taşıyla ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.

blank

Jasper

Aynı zamanda japsis olarak da bilinen jasper taşı; yeşil, kiremit kırmızısı, gri ve mavi olarak da bulunabilir. Halk arasında çakmak taşı olarak da bilinmektedir. Birçok desende bulunabilen jasper taşının inanç ve kararlılığı simgelediğine inanılır. Sık sık ilgi dağılması, kararsızlık gibi problemler yaşayan koç burçları için faydalı olan taşlardandır. İnatçı kişilikleriyle bilinen koçlar için sakinleştirici ve yatıştırıcı bir taştır. Jasper taşı genellikle bilekliklerde kullanılır. El yapımı jasper bileklikler için tıklayın.

blank

Granat (Lal)

Lal taşı olarak da bilinen granat taşı, birçok farklı renkte ve opaklıkta bulunabilir. Genel olarak açık kırmızı renkte ve yarı saydam olarak karşımıza çıkarlar. Granat, unutkanlığın azaltılmasında yardımcı bir rol oynar. Bedene güç kuvvet verdiği ve kişideki cesaret duygusunu harekete geçirdiği bilinir. Kişilerde meydana gelebilecek boşluk duygusunu dengelemeye yardımcı olur.

Hematit

Hematit dış görünüş olarak oldukça asil duran bir taştır. İlk bakışta metali andıran parlak, cilalı bir görüntüsü vardır. Bu görüntüsüyle tespih ve bilekliklerde sıklıkla kullanılan bir doğal taştır. Hematit taşı duygu durumunu dengelemeye, kişideki cesaret ve olgunluk kavramlarını harekete geçirmeye fayda sağlar. İnatçı koçlar için zaman zaman çevrelerindeki kişilerle yaşayabilecekleri sorunlarda çözüme gitmeye ve ortamın sakinleşmesine katkı sağlar. Soulmeps.com’da bulunan birbirinden farklı hematit bileklikleri de bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Sitrin

Sitrin taşı sarıdan açık kahverengiye doğru giden bir renk skalasına sahiptir. Kişinin hayat kalitesini düşüren zararlı bağımlılıklarından kurtulmasında etkili bir yardımcıdır. Negatif duyguları topraklar, taşıyan kişideki pozitif duyguları harekete geçirir. Sık sık baş ağrısı çeken kişilerin ağrılarını dindirmede etkilidir. Koçlar için sabırsızlıklarını dengeler, sakin bir zihin yapısını destekler. Uyku problemlerini ortadan kaldırmakta da oldukça başarılıdır. Mağazamızda sitrin bileklik ürünleri de incelemenizi tavsiye ederiz.

blank

Koç Burçlarının Belirgin Özellikleri nelerdir?

Liderlik yetenekleri ve inatçılıkları koç burçlarında en çok fark edilen özelliklerdir

Koç Burcunun Tarihleri Nelerdir?

21 Mart – 20 Nisan arasında doğan kişiler koç burcun özelliklerini taşırlar.

Koç Burçları İçin En Faydalı Doğal Taşlar Hangileridir?

Sitrin, Jasper ve Hematit koç burçları için en önemli doğal taşlardır diyebiliriz.

Koç Burcu Kadınlarının Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Hiçbir zaman kolay boyun eğmeyen koç kadınları ayrıca sadelikten ve doğallıktan hiçbir zaman vazgeçmezler.