Aslan Burcu ve Doğal Taşları

Her burcun kendine özel doğal taşı bulunur. Pek çok faydası bulunan ve şifalı olduğu düşünülen doğal taşların burcunuzla uyumlu olması da önemlidir. Eğer doğal taşların gücüne inanıyorsanız taşların astrolojiyle de yakından ilgili olduğunu bilmeniz gerekir. Aslan burcuysanız ve uyumlu doğal taşlarınızı(doğal taşlar sayfamızı ziyaret için tıklayın) merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte aslan burcunun özellikleri ve aslan burcuyla uyumlu doğal taşlar…

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burcu ile en uyumlu doğal taşları bilmek için önce aslan burcunun özelliklerini bilmende fayda var. Eğer aslan burcu bireyi isen güneş yıldızının etkisi altındasın demektir. Özelliklerinin tamamını güneş yıldızından alıyorsun. Güneş kadar alevli, aşırı sıcak, enerji dolu ve pozitif bir yapıya sahipsin.

Aslan burcu olarak yönetme meraklısı ve aşırı ısrarcısın. Genelde dediğinin olmasını ister ve çevrende olan insanların kendi istediğin şekilde hareket etmesini istiyorsun. Aslan burcu bireyi olarak son derece ben merkezli bir yapıya sahipsin. Bu tavırlar yüzünden hayatına aldığın insanlar kaybedebilirsin.

Aslan burcu olan bireyler genellikle fiziksel olarak özellikle uzun boylu ve iri kemiklidir. Omuzların biraz daha geniş ve kasların gelişmeye daha müsaittir. Genellikle açık saçlı ve açık tenli olurlar ancak coğrafyaya göre değişkenlik göstermesi çok muhtemel. Yüksek olasılıkla büyük ve yuvarlak bir baş yapısına sahiptir.

Aslan burcu kadınları saçlarına aşık gibidirler. Dış görünüşleri her şeyden çok önemlidir. Yürüyüşün dominant olduğu için girdiğin ortamda dikkatleri üzerine toplamayı her zaman başarıyorsun. Son derece dikkatlisin ve ayrıntı tespit etmekte asla zorlanmıyorsun. Sosyal hayatında son derece hareketlisin. Bu kadar hareketli olman sağlıksal sorunlar ortaya çıkarabilir. Çok hırslı ve çalışkan olduğun için çok fazla güç harcıyorsun. Bu güç bedenine fazla yük bindirdiği için öfkelerine hakim olmakta zorlanıyorsun. Öfkeden kaynaklı yüksek tansiyon rahatsızlıklarıyla başın dertte olabilir.

Aslan Burcunun Şifalı Taşlarla Uyumu

Aslan burcu şifalı taşları, bireylerin eksik hissettikleri ve kendilerini iyi hissetmedikleri durumlarda yardımcı olabilir. Her zaman yanında bulundurarak taşların faydasından en iyi şekilde yararlanabilirsin. Sağlıksal açıdan ve ruhsal açıdan aslan burcu doğal taşlarını kullanarak rahat bir günlük yaşama kavuşabilirsin. Aynı şekilde renklerde burçlar üzerinde çok büyük etkilere sahiptir. Her rengin kendine özgü bir karakteri vardır. Bu renkler burçlara hem manevi hem de maddi açıdan etkili olabilirler.

Aslan Burcuna Uyumlu Doğal Taşlar

Aslan burcuna uyumlu olan taşlar arasında etkisi en yüksek olan 3 taş, kristal kuvars(ürünler için tıklayın), yakut ve kehribardır. Aslan burcu değerli taşları arasında büyük bir öneme sahip olan taş kristal kuvarstır. Volkanik yapıda bulunur ve buzumsu bir renge sahiptir. Kristal kuvars, aslan burcu bireylerine güç ve potansiyel katar. Kristal kuvars ile birleşen aslan burcu daha pozitif, daha cesur ve daha ılımlı bir yapıya bürünür. Aslan burçları kristal kuvars ile tam anlamıyla bütünleşir.

Aslan Burcu Kristal

Güneş ile parlayan Aslan burcu olarak, diğer burçlara göre her zaman daha şanslısın. Öte yandan da insanlara şans verdiği bilinen yakut taşı da aslan burcuna pozitif etkisi olan bir taştır. Yakut taşı ile birleşen burcun sayesinde, şansını ikiye katlayabilirsin.

Kehribar taşı, aslan burcunun stresini azaltır. Yönetici vasfından kaynaklı strese giren aslan burcu, kehribar taşı ile rahatlayacaktır. Kehribar taşı kullanan aslan burcu bireyleri, sağlam ve net kararlar verirler.

Aslan burcu mensubu renk olarak dikkat çeken tonlara bayılıyorsun. Altın sarısı, sarı, kırmızı ve bordo renkleri özellikle en çok sevdiğin renkler arasında. Liderlik özelliğinle öne çıktığın için liderlikle bağdaşan tüm renkleri seviyorsun. Bulunduğun psikolojik duruma göre renk tercihin farklılık gösterebilir.

Aslan Burcu Taşı Nedir? Aslan Burcu Taşları Hangileridir?

Aslan burcu doğal taş olarak burç taşları Peridot, Granat, Kehribar, Kaplan gözü, Sitrin(ürünleri görmek için tıklayın) ve Jasperdir.  Uyumlu olan taşların yanı sıra, bu taşlar burcu temsil eden ve burcunuzun özelliklerini kendi isteğinizle birleştirmenize olanak sağlayan taşlardır. Bu taşları yanında bulundurarak, daha az stresli ve daha az yorgun olabilirsin.

Peridot taşı fazla kini, kıskançlığı ve öfkeyi minimuma indirir. Saldırganlığı azaltır ve aslan burcunu sakinleştirir. Granat taşı unutkanlığı azaltır, bedensel zayıflığa iyi gelir ve hormonal dengeyi sağlar.

Kehribar aslan burcunun psikolojik ve sinirsel olan tüm rahatsızlıkları için birebirdir. Kaplan gözü taşı aslan burcunun ana yöneticisi olan güneşin enerjisini depolayarak negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir. Sitrin taşı aurayı temizler, bağışıklığı güçlendirir ve aslan burcunun özgüvenini en üst noktaya taşır.

Aslan Burcu Taşları

Aslan Burcu Erkeği Doğal Taşları

Aslan burcu erkekleri doğal taş olarak sarı yakut, turmalin ve zirkon taşlarını kullanmalıdır. Sarı yakut dinçlik taşıdır. Sarı yakut diğer adıyla topaz taşı, korkaklıktan ve ahlaksızlıklardan korur. Bunların yanı sıra sağlık açısından da fayda sağlar. Özellikle göz problemlerinde etkilidir. Kemikleri güçlendirir ve kırık kaynamasını hızlandırır.

Turmalin taşı denge taşıdır. Erkeklerde hormon sistemini dengeler ve rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Beden ve zihin ikilisini güçlendirerek duyarlılığı arttırır. Konsantrasyon ve sezgisel güçlerde yardımcı olur. Bağımlılıklardan ve içsel yıpranmadan korur. Duygusal iniş çıkışları daha dengeli bir hale getirir.

Zirkon taşı dayanıklılık taşıdır. Zihnin en üst seviyesine ulaşmasını sağlar, ince ve kalın bağırsaklarda olan problemlere iyi gelir. Duygusal dengeyi kolaylaştırır. Uyumayı kolaylaştırır ve kabus gibi kötü rüyalardan arındırır. Üst solunum sistemini rahatsızlıklara karşı korur. Özellikle epilepsi için önerilen bir taştır.

Aslan burcu erkeği doğaltaşları

Aslan Burcu Kadını Doğal Taşları

Aslan burcu kadını gösterişi ve ışıltıyı sever. Bunun için de her zaman enerjik ve pozitif görünmek ister. Bunun için aslan burcu kadının kalsedon(kalsedon ürünler için tıklayın) taşını tercih edebilir. Başarı ve güç seven aslan kadını için kalsedon taşı değerlidir. Çünkü bu doğal taş gücün sembolüdür. Gösteriş seven aslan burcu kadını için önemli olan bir diğer taş ise zirkondur. Zirkon enerji dengesini sağlar ve şıklığıyla göz kamaştırır. Zihni güçlendiren zirkon taşıyla her zaman daha başarılı ve güçlü olabilirsin.

aslan burcu kadını doğaltaşları

Aslan Burcu Tılsım Taşı Faydaları

Ametist(ametist ürünler için tıklayın) taşı aslan burcunun tılsım taşıdır. Ametist taşı aşkı ve sevgiyi temsil eden bir taştır. Aşk burcu olan aslan burcu ile aynı tılsımı taşırlar. Aslan burcu bir birey olarak yoğun stresli ve öfkeli olduğun dönemlerde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi olan bu taş sayesinde rahatlayabilirsin.

Bedende biriken olumsuz enerjinin tamamını yok eder. Yoğunlaşmayı arttırır ve dayanıklılığı sağlar.  Çevresinde bulunan enerjiyi sevgiye çeviren ametist taşı aslan burcu için en ideal tılsım taşıdır. Aslan burcunun beyin gücünü daha da artıran ametist taşı, aslan burcunu bir üst seviyeye taşıyacaktır.

aslan burcu ametist doğaltaşı

Aslan Burcu Horoskop Taşı

Aslan burcunun horoskop taşı karneol taşıdır. Aslan burcunu ve Güneşi temsil eden kuvars taşının bir çeşididir. Yarı saydam bir mineraldir. Karnelyan yada kırmızı akik diye de adlandırılır. Kırmızı tonlarındadır. Yaşam sevgisini temsil eden bir taştır. Yeniliği, sadakati ve yüceliğin taşıdır. Tembellikle alakalı tüm şikayetlerine son verir. Güçlü bir enerji taşıdır. Cinsel gücü artırır, kan dolaşımını düzenler.

aslan burcu karneol doğaltaşı

Aslan Burcu Enerji Taşları

Aslan burcunun manevi ve bedensel enerjisini artıran enerji taşları topaz, zümrüt ve kalsedondur. Topaz taşı sağlık ve cesaret taşıdır.Ruhsal gelişimini hızlandırır. Sezgilerini güçlendirir ve cesaretini arttırır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Zümrüt taşı sadakat taşıdır. Sinir rahatsızlıklarını giderir ve düşünme gücünü arttırır. Başarı ve doyum duygunu daha belirgin kılar. Yetersizlik düşüncene karşı koyar. Sana ve tüm aslan burçlarına yaşama sevinci katar. Kalsedon(ürünler için tıklayın) taşı iyimserlik taşıdır. Kalsedon taşı cömertliği ve anlayışı arttırır. Hitabet gücün çoğalır. Değişikliklere olan adapte süren en kısa süreye düşer. Zihnin sağlamlığını arttırır. Bunamayı geciktirir.

Aslan burcuna faydalı ve uyumlu doğal taşlar hangileridir?

Aslan burcuyla en uyumlu doğal taşlar Kristal Kuvars, Yakut ve Kehribardır. Burcunla uyumlu taşı cebinde, bileğinde ya da boynunda taşıyabilirsin.

Aslan burcuna şifalı doğal taşlar hangileridir?

Stresli aslan burçları kehribar olarak da bilinen amber taşını kullanabilirler. Amber taşı stresi azaltarak sakinlik sağlar. Aynı zamanda zirkon da sindirim problemi yaşayan aslan burçları için doğru taşlardan biridir.

Doğal Taşları yanımızda bulundurmalı mıyız?

Taşlar yanınızda olursa etkisini daha iyi hissederseniz hatta teninize temas etmesi etkisini arttıracaktır. Sitemizde bulabileceğiniz aslan burcu doğal taş bileklikler ile doğal taşları kolaylıkla yanınızda bulundurabilir ve faydalarından yararlanabilirsiniz.

Aslan burcunun tılsım taşı hangisidir?

Ametist taşı aslan burcunun tılsım taşıdır. Ametist taşı aşkı ve sevgiyi temsil eden bir taştır. Aşk burcu olan aslan burcu ile aynı tılsımı taşırlar.

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.