Akrep Burcu ve Doğal Taşları

akrep burcu ve doğal taşları

Burçlar kuşağında sekizinci burç olarak öne çıkan akrep burcunun yönetici gezegenleri Mars ve Plüton’dur. Tutkularıyla hareket eden akrep burcu kişileri aynı zamanda güçlü bir kişiliğe sahiptir, öyle ki bu güç ve tutkuyu bakışlarında dahi kolaylıkla görebilirsiniz. Akrep burcu hangi ay ve akrep burcu tarihi gibi bilgilerin yanı sıra çeşitli merak uyandıran detayları da bu yazıda bulabilir, akrep burcuyla uyumlu doğal taşlar hakkında yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Akrep Burcunun Tarihleri Nelerdir? Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler

24 Ekim ile 22 Kasım tarihleri arasında doğan kişiler akrep burcu özellikleri gösterir. Su elementinden olan akrep burcu, tutkulu ve inatçı bir yapıdadır. Bu tutkulu yapısını ilişkilerine de yansıtan akrep aşk söz konusu olduğunda yalnız kalmayı son derece rahatsız edici bulur. Böyle bir durumda mutsuzluğun yanı sıra gerginlik de hisseden akrep burcu kişileri, özellikle fiziksel bir çekimin olduğu ilişkilere oldukça bağlıdır. Dolayısıyla cinsellik hayatlarının önemli bir parçasıdır.

Topraklama özelliğiyle bilinen kuvars taşı, özellikle bedendeki gerginliğin azaltılması yönünde akrep burçlarına son derece yardımcı olan bir doğal taştır. Hayatı oldukça ciddiye alan akrepler, eğlenmekten çok tecrübe edinmeye odaklıdır. Tüm bu ciddiyetin zararlı etkilerini de azaltacak kuvars doğal taşından yapılmış bir aksesuar, bu anlamda oldukça faydalı olacaktır.

Akrep burcu yükseleni ise kendisini daha çok aşırılıklarla ifade eder. Başarı,cesaret,bereket ve özgüven taşı olarak da bilinen sitrin taşı; bu noktada yükseleni akrep burcu olan kişiler için son derece uyumlu olabilir. Tek bir olayı hayatlarının merkezi haline getirebilen akrep burcu yükselenlerinin bu odak noktasından vazgeçmeleri oldukça uzun bir zaman alabilir. Sitrin taşı, açacağı fırsat kapılarıyla akrep yükselenlerini çeşitli hayal kırıklarının etkisinden koruyabilecek bir güce sahiptir.

Nitekim firuze taşı olarak bilinen turkuaz taşının da şok ya da hayal kırıklığını azaltan etkileri mevcuttur. Bunlara ek olarak, kesin çizgilere sahip olan akreplerin kolay kolay uzlaşmaya ya da yeni ilişkiler kurmaya yaklaşmadığını söylemek mümkündür. Bu açıdan akrep burcu kişileriyle iletişim kurabilmeniz için dürüst bir biçimde davranmalı ve ruhlarına dokunabilmelisiniz. Örneğin bir akrep burcu insanına başlangıç olarak topaz taşından yapılma bir aksesuar hediye ederek aranızda sevimli bir iletişim oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

akrep burcu erkeği özellikleri

Daha çok güçlü bir karaktere işaret eden akrep burcu, erkekler söz konusu olduğunda ayakları üzerinde durabilen bir kişilik anlamına gelir. Son derece kararlı bir yapı gösteren akrep burcu erkeği, bu doğrultuda genellikle başarılı bir iş hayatına sahip olur. Kimseye kolay kolay güvenmeyen akrep, bu sayede karşısına çıkabilecek tehlikelere karşı her zaman tedbirlidir. Ancak bu güvensizliği zaman zaman aşırı bir kuşkuculuğa dönüşerek içini kemirebilir.

Akrep burcu erkeği özellikleri ile iş hayatına son derece uygun olsa da aşk söz konusu olduğunda bilhassa gençlik dönemlerinde daha çok cinselliğe odaklıdır. Ayrıca güvensiz yapısının yarattığı olumsuzluklarla da uğraşan akrep, aşk söz konusu olduğunda daha çok geçici ilişkilerin adamıdır. Bu noktada akuamarin taşı gibi ruhsal doyuma katkı sağlayan aksesuarlardan faydalanmak akrep erkekleri için oldukça faydalı olabilir. Ayrıca güvensizlik hissinden kurtulamayan akrep erkeklerinden biriyseniz varisit taşının kaygıyı azaltan ve auranızı temizleyen çeşitli özelliklerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

akrep burcu kadını özellikleri

Aşırı uçlara gidebilmeye eğilimli olan akrep burcu kadınları, güçlü karakterleriyle başkalarının yorumlarına kulak asmayan bir tavra sahiptir. Akrep burcu kadını özellikler açısından incelendiğinde öne çıkan nokta; son derece özgür ruhlu yapılarıdır. Aynı zamanda tipik olarak sahip oldukları yüksek ve seçici zevklerle birleşen bu özgür ruhları akrep kadınlarını adeta imkansızı arzulayan bir konuma getirir. Bu doğrultuda denge ve uyum sağlayan etkisiyle bilinen turmalin taşı; akrep kadınları için son derece dengeleyici olabilir. Sezgileriyle hareket eden akrep burcu kadınları, zaman zaman kibirli gözükse de aslında son derece sempatik ve temiz kalpli bir kişiliğe sahiptir.

Sorumluluk sahibi bireyler olan akrep kadınları, ayrıca hırslı yapıları sayesinde iş hayatında son derece kolay bir biçimde öne çıkabilirler. Özellikle kariyerinize odaklanmayı düşünüyorsanız; buna uygun olan burç özelliklerinizi yakut taşının şans ve öz güven getiren aurasıyla güçlendirmeyi deneyebilirsiniz. Ek olarak kunzit taşını kullanacağınız bir aksesuarla odaklanmanızı artırarak iş hayatınızı daha efektif bir hale getirebilirsiniz.

Akrep Burcu ve Uyumlu Doğal Taşları

akrep burcu ve uyumlu doğal taşları

Akrep burcu ve doğal taşlar denildiğinde akla gelen doğal taşlardan biri de obsidiyendir. Yanardağlarda oluşan obsidiyen taşı, yeryüzüne çıkan ve hızlı bir biçimde katılaşan magma tabakasından oluşur. Bir volkanik kayaç türü olan obsidiyen, ilişkiyi ve gerçekçiliği temsil eder. Volkan camı olarak da isimlendirilen obsidiyen taşı, özellikle son derece tutkulu bir yapı arz eden akrep burcu insanları için oldukça faydalı olabilecek özelliklere sahiptir.

Akrep burcunun hırslı mizacı düşünüldüğünde yaşanabilecek hayal kırıklıkları bir çeşit öfke nöbetlerine sebep olabilir. Ancak obsidiyen taşının kızgınlık ve öfke gibi duyguları yok eden yapısı sayesinde bu duygularınıza ket vurabilir, kendi içinize dönerek bakmaktan kaçındığınız olumsuz düşüncelerle yüzleşebilirsiniz. Ayrıca harekete geçirici bir yanı olan obsidiyen taşı, akrep burcu gibi çok fazla düşünen bir burç için son derece yardımcı bir nitelik sunar. Siyah, kahverengi, yeşil gibi renklerin parlak tonlarında olan obsidiyen taşı, sıklıkla çeşitli aksesuarlarda tercih edilen göz alıcı bir taştır. Özellikle bir akrep iseniz bu aksesuarlardan faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Ay Taşının Akrep Burcuna Etkileri

akrep burcu ve aytaşı

Ay taşının genel olarak insanların duygusal dünyası üzerinde etkileri olduğuna inanılır. Özellikle daha bulanık duygu ya da düşüncelere sahip olan insanların ay taşı kullanması, zihinlerini bu karmaşıklıktan kurtaracaktır. Akrep burcu insanları; keskin çizgilere sahip olsalar da bilhassa içerisinde bulundukları güvensizlik hissiyle zaman zaman bir düşünce girdabının içine düşebilir. Bu noktada ay taşı; akreplerin düşüncelerini netleştirerek yollarına devam edebilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca akrep burçları zaman zaman kırıcı iletişimlere girebilen niteliklere sahiptir. Ay taşının faydalarından biri de iletişimi karşılıklı anlayış düzeyine çekmesidir. Dolayısıyla bu yönüyle de akrepler üzerinde olumlu bir etki bırakabilecek ay taşını; çeşitli aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz.

Granat (Lal) Taşının Akrep Burcu Aşk Hayatına Faydaları

akrep burcu ve granat taşı

Granat taşı ismiyle de bilinen lal taşı, pek çok renkle beraber şeffaf ya da yarı şeffaf türleri de bulunabilen son derece şık bir taştır. Daha çok kırmızı tonlarıyla aksesuarları süsleyen lal taşı, özellikle kalp figürü haline getirilerek sevgili ya da eşi temsil etmek için kullanılır. Bilhassa ilişki açısından bakıldığında insanlara anlayışlı bir mizaç katan taş, akrep burcu gibi güvensizlik hissinin dorukta olduğu bir burç için son derece faydalı olabilir. Bunun yanı sıra lal taşı, cinsel duyarlılığı artıran bir taş olarak bilinir. Akrep burcu insanları tipik olarak verimli ve tutkulu bir cinsel hayata sahiptir. Ancak her zaman daha fazlasını isteyen akrepler için lal taşı iyi bir seçim olabilir. Ayrıca dinginlik hissini yakalayabilmenize sahip olan taş, dengeleyici niteliği sayesinde ilişkinizdeki romantik anların huzur ve sıcaklığını artırabilir. Özellikle güvensiz ve tutkulu yapısıyla akrep, aşk söz konusu olduğunda dingin ve romantik anların kıymetini zaman zaman ıskalayabilir. Bu doğrultuda lal taşı, akrep kadın ve erkeklerinin aşk ilişkilerini daha dengeli ve aynı zamanda tutkulu bir hale getirebilir. Ayrıca lal taşına ek olarak; bakır taşından yapılma bir aksesuar kullanarak ilişkinizin daha olgun bir form almaya başlamasını sağlayabilirsiniz.

Akrep Burcunun Diğer Uyumlu Doğal Taşları 

Farklı renklerden oluşan Topaz taşının öne çıkan özelliklerinden bir tanesi ısıya karşı yüksek dayanıklılığıdır. Parlak ve ışıltılı görünüme sahip Topaz taşının Akrep burcuna en büyük etkilerinden bir tanesi, kişisel olarak çok daha mantıklı düşünme gücü ortaya koymasıdır. Malakit ya da Malahit taşı olarak da bilinen bu taşın bölgesel ağrıları giderme özelliği geleneksel tıpta önemli bir yer tutmasına sebep olur.

Akrep Burcu üzerinde hafıza gücünü arttırma etkisine sahip olan Ay taşı ya da diğer adıyla Toprak ana taşı, insan psikolojisi üzerindeki etkileri sebebiyle farklı aksesuar yapımlarında da kullanılır. Akrep burcunun diğer insanlara karşı gösterdiği şüpheci yaklaşımın minimize edilmesine yarayan ve siyah görünümü ile asaleti sembolize eden Obsidiyen taşı, duygu ve düşüncelerin kolayca kesin sonuçlara varılabilmesini, gereksiz endişelerin giderilmesini sağlar. Ayrıca sinir bozukluğu ya da stres gibi durumların karşısında dayanıklılık sağlayarak güçlü bir iradenin temellerine katkıda bulunur.

Akrep Burcu için alternatif taşlardan biri olan Akuamarin taşı, dikkat çekici mavi rengi sebebiyle sıkça aksesuar olarak tercih edilir. İçerisinde çok sayıda elementi bulundurmasıyla beraber kişide sakin kalma, cesaretlenme ve huzurlu olma duygularını da güçlendirir. Tüm bunların yanı sıra Akuamarin taşının sigara ve alkol gibi alışkanlıkların giderilmesinde büyük etkisinin olduğu da bilinir. Akuamarin ya da Obsidiyen gibi keskin renklere sahip değerli taşlar zor bulunan ve pahalı taşlar olması nedeniyle manevi değeri yüksek hediyeler haline getirilebilir ve özel günlerde tercih edilebilir. bu taşların insan psikolojisi ve ruhu için faydaları ile kişisel davranışlarınızda gelişim gözlemleyebilirsiniz.

Akrep burcuna uygun doğal taşlar hangileridir?

Obsidiyen, aytaşı, akuamarin,granat (lal) ve sitrin taşları başlıca akrep burcuna uyumlu doğal taşlardır.

Akrep burcunun aşk hayatına hangi doğal taşlar faydaıdır?

Bilhassa ilişki açısından bakıldığında insanlara anlayışlı bir mizaç katan Granat(lal) taşı, akrep burcu gibi güvensizlik hissinin dorukta olduğu bir burç için son derece faydalı olabilir. . Daha çok kırmızı tonlarıyla aksesuarları süsleyen lal taşı, özellikle kalp figürü haline getirilerek sevgili ya da eşi temsil etmek için de kullanılır.

Akrep burcu tarihleri ve özellikleri nelerdir?

Akrep burcu 24 Ekim ile 22 Kasım tarihleri arasında doğan kişileri kapsar. Su elementinden olan akrep burcu, tutkulu ve inatçı bir yapıdadır.

Akrep burcu erkeğinin özellikleri nelerdir?

Kararlı bir yapıda olan akrep burcu erkekleri, genellikle iş hayatında başarı sahibidir. Karşısına çıkan kişilere kolay kolay güvenmeyen akrep burcu erkekleri, bu özellikleri ile dışarıdan gelebilecek tehlikelere de herzaman hazırlıklıdır.

Akrep burcu kadınının özellikleri nelerdir?

Akrep burcu kadını özellikler açısından incelendiğinde öne çıkan nokta; son derece özgür ruhlu yapılarıdır. Aynı zamanda tipik olarak sahip oldukları yüksek ve seçici zevklerle birleşen bu özgür ruhları akrep kadınlarını adeta imkansızı arzulayan bir konuma getirir.

 

 

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.