Kova Burcu ve Doğal Taşları

Dost canlısı ve marjinal olma özellikleriyle öne çıkan kova burçları, hava burçları arasında yer alır. Yönetici gezegeni ise Satürn gezegenidir. Kova burçlarına uyumlu ve faydalı doğal taşları ve kova burcu tarihi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz.

Kova Burcunun Tarihleri ve Genel Özellikleri

22 Ocak – 19 Şubat tarihlerinin kova burcu olduğu bilinir. Gelişmiş hayal güçleri ile ön plana çıkan kova burcu, yapısı gereği sınırsız düşüncelerin ötesinde sezgisel özellikleri gelişmiş bir burçtur. Kişisel özgürlüklerine de oldukça düşkün olan kova burçlarına bu sebeple aile yaşamı oldukça zor gelir. Yine de oldukça dost canlısı ve yeniliğe açık, değişimden korkmayan bir burçtur. İkizler, terazi ve aslan burçlarıyla oldukça iyi geçinirler; yengeç, boğa ve koç burçlarıyla ise anlaşamazlar. Kova burçlarının olumlu özellikleri arasında sıra dışı, insancıl, zeki, sosyal gibi özellikler bulunurken; olumsuz özellikleri ise inatçı, asi, fevri ve duygusuz görünen bir yapıda olmaları vardır.

Kova Burcu Erkeği ve Özellikleri

Çevrelerinde oldukça sevilen ve beğenilen kova burcu erkekleri özellikleri arasında en belirgin olanı hızlı öğrenme yetisine sahip olmalarıdır. Ayrıntıya çok önem verirler, panik yapmazlar soğuk kanlılardır. Bu sayede olaylara daha temkinli yaklaşarak her zaman başarıya ulaşırlar. Ne zaman nerede olacaklarını kestirmek oldukça zordur. Özgürlüklerine düşkün olduklarından her zaman aynı yerde bulunmaktan pek hoşlanmazlar. Çok iyi baba olabilirler, çocuklarının ayaklarının yere sağlam basmaları kova burçları için oldukça önemlidir.

Kova Burcu Kadını ve Özellikleri

Dost canlısı oldukları için çevresi oldukça kalabalık olan kova burcu kadını özellikleri arasında en belirgin özellik, çocukluk anılarına oldukça bağlı olmalarıdır. Farklı ve zekilerdir. Kova burcu kadınına ayak uydurmak pek kolay değildir. Genellikle aşk ve dostluğu birbirine karıştırırlar. Sürpriz evlilikler yapabilirler. Geçmişe bağlıdırlar ve eski eşyalarını atmayı çok sevmezler. Yaşamın getirdiği ve getireceği tüm sürprizlere açıklardır. Kova kadınıyla yaşamak oldukça eğlencelidir. Çocuklar kova burcu annelerini çok severler çünkü anne-çocuk ilişkisinin yanı sıra abla da olurlar. Pratik zekaya sahiplerdir ve zaman kaybından asla hoşlanmazlar. Akademik kariyeri önemserler ve bu konuda kolayca başarıya ulaşırlar.

kova burcu özellikleri

Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Yükselen burçlar doğum günü ve saatine bakarak hesaplanır. Kova burcu yükseleni olanlar, dürüstlükleri ile tanınır. İdealist birey olmalarının yanı sıra içten tavırları ile de dikkat ederler. Kin tutmazlar ve oldukça affedici bir yapıya sahiptirler. Pozitif yapılarıyla etrafa neşe saçarlar, onları her zaman güler yüzleriyle görebilirsiniz. Nazik olmaları nedeniyle dost çevreleri de oldukça geniştir.

Kova Burcunun Aşk Hayatı

Kova burçları, zoru oynamaya bayılır! Kova burcu aşk konusunda duygularını hemen açık açık belli etmeyi sevmez ve kolay kolay da teslim olmaz. Bu sebeple aşktan korktukları düşünülür. Bu doğru değildir, kova burçları ile hayat oldukça eğlenceli geçer. Özgürlük anlayışı ön planda olduğu için anlaşmak biraz zor olsa da sıkboğaz edilmedikleri sürece oldukça iyi bir eş olurlar. İyi bir anne, iyi bir baba olmaya hazırlardır. Kalabalık ortamlarda bile parlarlar ve tüm ilgiyi üzerlerine çekerler. Doğru zamanda doğru kişiyi bulmak onlar için oldukça önemlidir. Doğru kişiyi buldukları zaman, kalplerinin kapılarını ardına dek açacaklarına emin olabilirsiniz.

Kova Burçları ve Doğal Taşlar

Her burcun kendine özel ve iyi gelen taşları vardır. Kova burcu ve doğal taşları arasında en bilinen taşlar akuamarin, ametist ve manyetit taşıdır. Peki bu taşlar nelerdir ve ne işe yarar?

Kova Burcu Doğal Taşları ve Özellikleri

Kova Burcu üzerinde rahatlatıcı etkisi ile bilinen Ametist taşının göz alıcı mor rengi, aksesuarlarda sıklıkla tercih edilmesine sebep olur. Ametist taşı Kova burcunun heyecanını dengede tutmasını sağlarken, pozitif enerjisinin kaybolmasını engelleyerek kötü enerjiyi uzak tutar. Geleneksel tıbbın farklı tedavi yöntemlerinde de kullanılan Ametist taşı aynı zamanda vücutta bulunan kirli kanın temizlenmesine yarar sağladığı da bilinen gerçekler arasındadır.

Doğada az bulunan ve uzun yıllar içinde oluşumunu tamamlayan Kehribar, Kova Burcu insanının düşük bağışıklık sisteminin güçlenmesine, soğuk algınlığı ya da grip gibi hastalıkların hızlı şekilde tedavi edilmesine yardımcı olur. Ayrıca kristal görünümü sayesinde tesbih, kolye(doğal taş kolyeler için tıklayın), yüzük ya da bileklik(doğal taş bileklikler için tıklayın) gibi aksesuarlarda sık sık tercih edilir. Geniş kullanım alanları hediye tercihlerinde iyi birer alternatif oluşturur.

Manyetit taşı ise Kova Burcu üzerinde çakraları açma etkisi ile bilinir. Mıknatıs taşı olarak da bilinen bu taş empati yeteneğini kuvvetlendirerek insan ilişkilerinin gelişmesine büyük katkı sağlar. Ayrıca aşk hayatında heyecanı yakalayan Kova Burcu için dengeli bir ilişki kurmaya yardımcı olur. Sancı ve ağrı gibi durumlarda iyileşmeyi hızlandırdığı da bilinen özellikleri arasında yer alır.

Yine etkili taşlardan bir tanesi olan Melek taşı ya da diğer ismi ile Selenit taşı beyaz ve berrak bir renge sahiptir. Saflığı ve temizliği sembolize eden bu taşın aşk ve sevgi üzerindeki etkisi oldukça önemlidir. Romantizmin yakalanmasına, aşk hayatındaki enerjinin yükselerek farklı insanlarla tanışmanın kolaylaşmasına yardımcı olur. Beyazın zarafetini üzerinde taşıyan bu değerli taşı özel günlerde birer hediye olarak tercih edebilir ya da yaşam alanınız gibi sık vakit geçirdiğiniz alanlarda kullanarak zihinsel rahatlamayı kolaylaştırabilirsiniz.

Ametist

Kova burcu denilince akla ilk gelen taşlardan biri olan ametist(ametist ürünler için tıklayın) taşı, mor renkli bir yapıya sahiptir. Muhabbet ve sevgiyi temsil etmesi, pozitif enerji yayması ile bilinir. Bedensel ve ruhsal yorgunluğu aldığına inanılır. Nazar amaçlı kullanıldığında da kişiyi koruyan ametist taşını aynı zamanda çevrenize pozitif enerji yaymak için kullanabilirsiniz.

ametist

Akuamarin

Kelime anlamı olarak deniz suyu anlamına gelen akuamarin taşı, kova burcu için özgüven, denge ve cesareti sağlar. Çene yapısını dişlerini koruyan akuamarin bezelere, sindirim sorunlarına da iyi gelir. Gerginliğe de oldukça iyi gelen taş, zihni kuvvetlendirir ve içgüdüleri daha etkin hale getirir.

akuamarin

Kehribar

Fiziksel faydaların ötesinde psikolojik açıdan da oldukça fazla fayda sağlayan kehribar(bebeğinize uygun kehribar kolye için tıklayın), öfke nöbetleri, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir. Kişiyi fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlatır. Takı ürünlerinde sıklıkla kullanılması sayesinde bulunması da oldukça kolaydır.

Melek Taşı

Barışın ve kardeşliğin simgesi olan melek taşı, aynı zamanda selenit(selenit kalp için tıklayın) taşı olarak da bilinir. İyileştirici gücü olan melek taşı, yeniden doğuşu simgeler. İnsanlara sevgi ve pozitif enerji yükler. Aynı zamanda uğur getiren taşlar arasında bilinmesiyle tercih sebebidir.

Mavi Selestit

Gezgin kova burçlarının taşlarından biri de mavi selestit taşıdır. Açık mavi-beyaz renkten oluşur ve kristal bir yapıdadır. Kasları gevşetir, uyku problemlerini giderir. Boğaz, gırtlak sorunlarına da birebir olan taş, toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasında etkilidir.

mavi selestit

Mavi Obsidyen

Yaşam içgüdüsünü güçlendiren mavi obsidyen taşı, intihar eğilimini ortadan kaldırır. Bu konuda problem yaşayan kova burçları mavi obsidyen taşını tercih etmelidir. Pratik düşünmeyi ve düşünceleri bir an önce hayata geçirebilmeyi kolaylaştırır. Geleceğe meydan okuyan rüya görmeyi de sağlayan taş, çevreden gelen negatif enerjilere karşı kalkan görevi görür.

Krisopraz

Yeşil akik taşı olarak da bilinen krisopraz, motive edici taşlar arasındadır. Zihinsel açıdan destekleyici ve toparlayıcı bir taştır. Sağlıklı düşünmenin yolunu açar. Bu özelliği ile kafası karışık kova burçlarının tercih edebileceği taşlardan bir tanesidir.

Florit

Baş ağrılarına iyi gelmesiyle bilinen florit taşı, özelliklerine bakıldığında en güçlü olan taşlardan biridir. Kişinin kötü anılarından kurtulmasını sağlayan, yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir. Geçmişiyle sorun yaşayan ve kötü zamanlar geçiren kova burçlarının tercih edebileceği bir taştır.

Labradorit

Gözler için oldukça faydalı olan labradorit, gece görüşünü güçlendirici özelliğe sahiptir. Sınav gibi odaklanmayı gerektiren durumlarda kova burçlarının kullanabileceği taş, odaklanmayı kolaylaştırır.

Manyetit

Mıknatıs taşı olarak da bilinen manyetit taşı, pozitif enerjiyi artırarak dinçlik sağlar. Kan dolaşımını düzenleyerek sağlıklı kalmasını sağlar. Motivasyon kaynağı sağlar ve durgun enerjiyi serbest bırakır.

Ay Taşı

Çevresindeki olumsuz enerjilerden çok çabuk etkilenen kova burçlarının tercih edebileceği taşlardan biri de ay taşıdır. Negatif enerjiye karşı kalkan görevi görür. Yin-yang dengesi kurar. Rüyaların hafızada daha kalıcı olmasını da sağlar.

Atakamit

Korkularını yenmek için birebir olan atakamit taşı, korkularından kurtulmak isteyen kova burçları için önemli taşlardan biridir. Utangaçlık ya da kendini ifade edemeyen bireyler için de oldukça faydalıdır. Kendini daha net ifade edebilmeyi sağlar.

 

Kova burcunun genel özellikleri nelerdir?

Sezgisel yönleri oldukça gelişmiş olan kova burçları yeniliklere açık ve değişimden korkmayan özelliklere sahiptir. Bunların yanında oldukça dost canlısı ve sosyaldirler

Kova burcuna faydalı doğal taşlar hangileridir?

Ametist, kehribar, aytaşı, labradorit, mavi obsidiyen ve florit kova burcuna yararlı olduğu bilinen doğal taşlardır.

Kova burcu aşk hayatı nasıldır?

Duygularını belli etmeyi sevmeyen kova burçları özgürlüklerine düşkündürler. Doğru kişiyi bulduklarında ise kalplerinin kapılarını sonuna kadar açacaklarından şüpheniz olmasın.

Kova burcu hangi tarihlerdedir?

22 ocak ile 19 şubat arasında doğan kişiler kova burcundadırlar. Yönetici gezegeni Satürn olan koçlar hava grubu burçları arasında yer alırlar.

 

 

 

 

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.