Tarot Nedir?

tarot nedir

Tarot sadece bilinçaltınızın aynasıdır. Nasıl tepki vereceğiniz ve yolunuzu nasıl değiştireceğiniz size kalmış. ” —Fortunaso

Tarot 78 adet kartla ve kartlardaki sembollerin desteğiyle yorumlanan bir bilinç altı okuma sanatıdır. Danışan geçmiş, şimdi ve gelecek konularında izlemesi gereken yollar hakkında sorular sorar.

Tarot Tarihi 

Günümüzde kullanılan tarot Londra’lı bir grup mistik filozofun 19. Yüzyıl sonralarında kurduğu Altın Şafak Hermetik Cemiyetiyle ortaya çıktı. Bu mistik filozof grubu metafiziğin numeroloji, astroloji ve kabala gibi farklı dallarını sentezleyerek teorilerini ve fikirlerini deste üzerinde birleştirdiler.

tarot kartları

Tarot sanatı astroloji bilimi ile yüzyıllardır yakından bağlantılıdır ve astroloji ile bir arada ele alınarak bir bütün olarak yorumlanması analize derinlik katar. 

Kişisel farkındalığımızı arttıran tarot bir analiz ve kendimizi keşfetme yöntemidir. Farklı yönlerden olayları değerlendirmemizi sağlayan tarot doğru ve sağlıklı kararlar almamıza yardımcıdır. Aynı zamanda tarot ruhumuzun derinliklerine inmemizi ve bilinç dışında saklanmış bilgilerimizi ortaya çıkarmaya ve fark etme çabamıza cevaptır.

Tarot Kartları

Tarot danışmanlığı için kartları hazırladığımız ve enerji akışını başlattığımız anda tüm evreni harekete geçirmiş oluruz. Tarot destesindeki tüm kartlar dört elementimiz olan hava su ateş ve toprak elementlerinden birine karşılık gelir.

Her tarot kartı bize yaşamımıza dair tavsiyeler vermektedir. Tarot kartları bize belli kuralları önerileri tavsiyleri semboller aracılığı tekrar hatırlatarak yolumuzu bulmamızı kolaylaştırır. Tarot ve astroloji hayat yolculuğunda bir seyahat rehberidir. Tarot danışmanlığı macera ve keşif yolculuğunuza eşlik eder.

Tarota Hangi Konularda Danışılır? 

Tarot danışmanlığı alarak aşk, kariyer, eğitim ve daha bir çok alandaki konularınız hakkında sezgisel bilinç ve farkındalık sahibi olabilirsiniz.

Tarot, evet veya hayır ile cevaplanabilecek sorulara yanıt vermez. ….…… konusunda nasıl bir yol beni bekliyor?   …….. sürecinin olumlu olumsuz yanları neler olabilir?  ………. konusunu iyileştirmek için neler yapmalıyım? ve benzeri sorular için danışmanlık alınabilir. 

blank

Tarot danışmanlığında aşk, iş, sağlık ve genel yaşam konularının hepsini danışabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti alırken öncelikli olarak hayatınızdaki önemli ve öncelikli alanları ön plana almanız daha faydalı olacaktır. 

Tarot Okuyucusu Kime Denir ?

Tarot okuyucusu tarot kartlarını sezgisel ve sembollerle yorumlama becerilerine sahip konu üzerine eğitimler almış ve süreç hakkında bilgi sahibi kişilere denir. Tarot okuyucusu falcı, medyum ya da kahin değildir.

Tarot Danışmanlığı Nasıl Yol Gösterir?

Tarot danışmanlığı ile farklı konularda farklı şekillerde danışmanlıklar alabilirsiniz, bunlar;

Tarot Danışmanlığı ile Yıllık Açılım

Gelecekteki 1 yıl süresinde süreci şanslı mı temkinli mi geçireceksiniz?

Tarot Danışmanlığı ile İlişki Yorumu

İkili ilişkinizde geçmiş şimdi ve gelecek yaşanılanlar, süreç, olması gerekenler ya da dikkat edilmesi gerekenler.

Tarot Danışmanlığı ile Genel Açılım

Birden fazla konu ve soruda daha genel bilgiler almak için iş, para, aşk, sağlık, yolculuk, aile gibi konularda genel bilgi almak için tercih edilmelidir.

Tarot Danışmanlığı ile Soru-Cevap

Spesifik bir konuda ve soruda (cevabı evet ya da hayır olmayan) süreç hakkında yorum almak için tercih edilmelidir.

Ne Sıklıkla Tarot Danışmanlığı Almalıyım?

Aynı soru/konu üzerinde en az 3 ay, ideali ise 6 ay geçmiş olmasını öneriyoruz.

Tarot Danışmanlığında Hangi Sorular Sorulur?

Tarot danışmanlığında sorulabilecek örnek sorular ,

İş ;

 • Kariyer hayatımda terfi yolumda beni neler bekliyor?
 • Kariyer değişikliği yapmak için doğru zaman ne zaman?
 • Şu anda kariyerimi ilerletmeme yardımcı olacak hangi eylemleri gerçekleştirebilirim?
 • Mevcut işverenimle nasıl daha iyi iletişim kurabilirim?

Para – Zam görüşmem nasıl sonuçlanacak?

Aşk ;

 • İlişkimi bir üst seviyeye taşımak için neler yapmalıyım?
 • Partnerimle aramdaki ilişkiyi nasıl güçlendirebilirim?
 • İlişkimde bu sorunu en iyi nasıl aşabilirim?
 • Bu ilişkide bizi birbirine bağlayan nedir?

Tarot Danışmanlığında Neler Sorulmaz?

 • Sevgilim Karısını Terk Edecek Mi? 
 • Piyangoyu Kazanacak Mıyım?
 • Eski Sevgilim Benden Nefret Ediyor Mu? 
 • Ne Zaman Öleceğim? 
 • Ruh Eşimin Adı Nedir? 

Tek Kart Tarot Danışmanlığı Nedir ?

Tarot danışmanlığı bir soru/konu hakkında geçmiş, şimdi ve gelecek yorumlaması yapabilmek için minimum üç kart açarız, bu sebeple tek kart tarot danışmanlığını doğru bulmuyoruz.

Tarot Aşk Falı Nedir ?

Tarot danışmanlığının fal olarak görülmesini fal statüsünde değerlendirilmesini onaylamıyoruz, tarot kartlardaki sembollerin desteğiyle yorumlanan bir bilinç altı okuma sanatıdır, kesinlikle fal değildir.

Tarot falı bakıyor musunuz? gibi sorulara olumsuz dönüş yapıyoruz.

Soulmeps ile Tarot Danışmanlığı

 Tarot danışmanlığı alarak aşk, kariyer, eğitim ve daha bir çok alandaki konularınız hakkında sezgisel bilinç ve farkındalık sahibi olabilirsiniz. Tarot bilinç altı okuma sanatıdır.

Tarot danışmanlığı; danışmanımız Huriye Çelik tarafından yazılı pdf dökümanı olarak iletilir. 

Huriye Çelik uluslararası geçerli “healer” sertifikalarına sahiptir ve soulmeps şifa üzerine kurulmuş bir platformdur. Kristal terapi, theta healing  ve reiki danışmanlıkları da vermektedir.

 Süreç nasıl işliyor?

 • Web sitesi üzerinde ödeme yaptıktan sonra hello@soulmeps.com adresimize ad-soyad ve belirlediğiniz konudaki sorunuzu / sorularınızı iletmeniz gerekir.
 • Tarafınıza teyit maili iletildikten sonra danışmanımız 3 iş günü içinde açılımınızı yapar ve size raporunuzu yazılı doküman olarak iletir.
 • Tarot danışmanlığında aşk, iş, sağlık ve genel yaşam konularının hepsini danışabilirsiniz. Hayatınızı ve sizi etkileyen konulara öncelik verirseniz en etkili danışmanlık hizmeti almış olursunuz. 
 • Tarot danışmanlığında başka kişilerin yaşamı ve ilişkileri ile ilgili bilgi alınmaz.
 • Tarot danışmanlığında ruh kartı, kişilik kartı ve kader yolu kartınızı öğrenmek istiyorsanız doğum tarihi bilgilerinizi de iletmeniz gerekmektedir.

Tarot danışmanlığında hangi konular hakkında bilgi alınabilir?

Tarot danışmanlığında aşk, iş, sağlık ve genel yaşam hakkında aklınıza gelen konuların hepsini danışabilirsiniz.

Hangi sıklık ile tarot danışmanlığı alınabilir?

Aynı konu hakkında bilgi almak istiyorsanız en az 3 ay, ideal olarak da 6 ay beklemenizi öneriyoruz.

Tarot okuyucusu kimlere denir?

Tarot kartlarını sezgisel olarak sembollerle yorumlama becerisine sahip ve gerekli eğitimleri almış kişilere tarot okuyucusu denir.

Tarot nedir?

78 adet kartla ve bu kartlarda bulunan sembollerle yorumlanan bilinç altı okuma sanatıdır. Aynı zamanda tarot sanatı astroloji bilimi ile yüzyıllardır yakından bağlantılıdır ve astroloji ile bir arada ele alınarak bir bütün olarak yorumlanması analize derinlik katar.

 

 

 

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.