Terazi Burcu ve Doğal Taşları

terazi burcu ve doğal taşları

Astroloji günlüğünün her yıl ay döngüsünde etkilerini fazlaca gösteren cazibeli, sevecen burcu olan Terazi burcu, bazı ortam koşulları gereği denge sağlama konusunda oldukça başarılıdır. Size kişiliğini farklı yansıtabildiği gibi bazen de hiç olmadığınız bir konumdaymış gibi de hissettirebilir. Terazi burcunun kendini yormama özelliği tüm yaşam tarzını etkiler.

Terazi Burcu Tarihleri Ne Zamandır?

Hava grubuna dahil olan, sosyal ilişkilerde kuvvetli terazi burcu, yılın 23 Eylül-22 Ekim tarihleri arasına denk gelir. Terazi kişileri, pozitif enerji yüklü olması ile adeta çevresindekileri kendine hayran bırakır. Dönenceleri sayesinde oluşan etkinin yanı sıra öncü bir model olan terazi burcu, karakterindeki belirli konularda seçici ve bilgi sahibi olma özelliği ile ön plana çıkmıştır.

Terazi Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu; bazı keskin özellikleri ile ön planda olmayı kişilik haline getirmiş, hava grubuna dahil olması sebebiyle içten samimiyet, sevecen bir yakınlık ve maneviyat güçlülüğü konularında öne çıkmıştır. Entelektüel bir tutum sağlayan terazi burcu, hava elementi sayesinde hem duygularını çabuk yansıtma hem de kolay iletişim sağlayarak birçok kişiyle zihin alışverişi yapabilme özelliğine sahiptir. Aktif, yaratıcı, çalışkan ve bilgili olan terazi burcu, duyguların etkisine fazla kapılmak yerine eğlenceye vurarak içe dönük bir yaşam seçer ve sanki hiç derdi yokmuşçasına bir izlenim oluşturur. Arkadaş ortamlarının vazgeçilmez etki bırakan kişisi konumundadır. Zora gelemeyen yapısının yanında kavga ortamlarında fazlaca gerilir, çoğu zaman kaçar. Son derece kibar ve güler yüzlü olan terazi burcu, insanları incitmekten çekinir. Maddiyat konusunda zayıf olması sebebiyle paradan daha çok altın, gümüş, pırlanta ve bunun yanı sıra değerli taşlara önem verir. 

terazi burcu özellikleri nelerdir

Gezegeni Venüs olan terazi burcunun rengi pastel tonlarıdır. Her burç gibi uğurlu sayısı bulunan terazi için uğurlu sayı, 6; uğurlu gün ise cumadır. Terazi burcu ve doğal taş ilişkisinde ise burcun uğurlu taşları arasında; pembe kuvars, opal ve ay taşı öne çıkar.

Terazi Burcunun Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Boyları çok uzun ya da çok kısa olmayan terazi burcu erkekleri özellikleri açısından daha düz yapıdadır. Terazi burcu kadınları ise hafif etine dolgun, kemikli bir yapıya sahiptir. Hatlı vücut yapıları sayesinde oldukça çekicidirler. Burcun hem kadını hem de erkeği özellik olarak benzerlik gösterir. Terazi burcuna sahip kişilere safir, opal, yıldız doğal taşlarının bulunduğu hediyeliklerden verebilirsiniz.

Terazi Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu kadını çoğu zaman keskin zekası ile karşı tarafı yönlendirebilir. Komik bir ortamda rahatlıkla espri yapabilir ya da tek başına bir kavga ortamını idare edebilir. Etkili cevap verme yeteneği ve kıvrak zekası ile birçok konuda öncü olan terazi kadını, bir fikir tartışması olanağı çıktığı zaman bunu son raddesine kadar kullanarak herkesi düşünceleriyle mest edebilir.

Lüks ve gösterişli yaşamı seven terazi kadını, para ile satın alarak değil zekası ile bir şeyleri başarmayı sever. Değerli taşları kullanıp bunun yanında bilgisini gözler önüne sererek keskin zekasıyla dikkat çekici bir görünüme kavuşur. Sade ve net bir mantıkla istediğini karşı tarafa rahatlıkla yansıtır. Romantik bir yapısı olan terazi kadını, ruhunun ince derinliklerine inmesi ile oldukça mutlu olur. Kendi mutlulukları ile etrafındaki insanların da enerjisi yükseltme etkisi vardır.

Yalnızlıktan hoşlanmaz ve insan ilişkilerine çok önem verir. Gerekli konularda dengeyi sağlama konusunda fazlaca başarılıdır. Onun mantığında işin sonunda her şey mutlaka eşitlenir ve o muhakkak haklıdır, aksi söz konusu olamaz. Ev ortamı onlar için bir vazgeçilmezdir ve enerjinin çoğunu kendilerine güzel ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak için harcarlar.

Terazi Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Dayanışmacı ve zarif bir kişiliğe sahip olan terazi burcu erkeği oldukça sosyal ve eğlenmeyi seven bir kişiliğe sahiptir. Sevmeyi ve sevilmeyi ihtiyaç olarak görür ve bu sayede aşk hayatına önem verir. Mantıklı kararları ile karşı tarafı etkisi altına alan terazi erkeği bazen bu durumu kullanabilir. Kıvrak zekası ile insan ilişkilerinde karşı taraftan gelecek olan yanıtı önceden tahmin ederek hızlı yanıtla kafa karıştırabilir ya da ufak oyunlar yapabilir.

Oldukça saygılı olan terazi burcu erkeği, bilge yapısının aksine kararsız bir yapıya sahiptir. Bu durum onun için negatif olup aynı zamanda değişken ruh haline bürünmesine sebebiyet verir. Çalışmaktan ve proje bazlı işlerden oldukça keyif alarak iş hayatını olumlu yönlendirebilir. Zarif ve hassas yapısı ile mantık çerçevesinde aşk hayatında da güzel gelişmeler sağlayabilir.

Terazi Burcu Yükseleni Nedir?

Terazi burcu yükseleni olanlar yine terazi özelliğini göstermeye devam ederler. Bu kişilerde değişken ruh hali özelliğine bürünürken pozitif düşünce yapısı oldukça baskın gelir. Güler yüzlü, sevecen ve insanları kendisine bağlayan bir kişi olarak yetenek ve yaratıcı özelliğiyle de kendilerine hayran bırakırlar. İş hayatında göstermiş olduğu başarı kadar aşk hayatlarında da düzen çerçevesinde sabit bir ilerleyiş vardır.

Genel olarak denge sağlamaya çalışan terazi burçları, hem burç hem de yükselenlerin de aynı etkiyi göstererek kendi yaşamlarında da dengeye oldukça önem verirler. Mantık ile ilerleyen yaşam biçimi asla şirazesinden kaymayacaktır. Aksi takdirde bu terazi burçlarının sonu olur.

Terazi Burcu ve Aşk Hayatı

Terazi erkeği ile terazi kadını arasında çok fazla fark teşkil etmeyen aşk hayatı, terazi burcunun zarif ve kibar yapısı sayesinde karşılıklı olarak olumlu etki sağlar. Mutlu olmayı ve mutlu etmeyi iyi bilen terazi, aşk hayatında da neyi nereye koyacağını ve sevgi derecesini yaşam biçimine göre dengeli olarak ayarlamayı bilir. Bu sayede kendilerine düzenli ve huzurlu bir yaşam tarzı oluştururlar.

terazi burcu ve aşk hayatı

Romantik, etkileyici ve hassas olma özelliğiyle karşı tarafı etkileyerek bir sıfır önde olma avantajına sahiptirler. Özellikle bir terazi kadınına hediye düşünürseniz yeşil turmalin taşıyla göz kamaştıran bir yüzük seçerek anlarınızı daha özel kılabilirsiniz. Diğer yandan aşkı, sonsuz ve karşılıksız olan sevgiyi ifade etmek anlamlarıyla tercih edilen prehnit taşlı bir aksesuar da seçebilirsiniz.

Terazi Burcuna Faydalı Doğal Taşlar Nelerdir?

Terazi burcu ve doğal taşlar söz konusu olduğunda; pek çok taşı incelemek mümkündür. Naif, hassas bir yapı özelliğine sahip olan terazi burcunun sembolü; pembe kuvarstır. “Aşk ve kalbin taşı” olan pembe kuvars, bu grubun en yaygın ve uğurlu taşı olma özelliğine sahiptir. Pembe taşlardan bir diğeri ise kunzit taşıdır. Yüzükler başta olmak üzere pek çok aksesuarda denk gelebilirsiniz.

Özgürlük ve sadakat hissi vererek sezgileri kuvvetlendirmeye de katkı sağlayan safir ve terazi burcu üzerinde etkileyici etkisi olan opal taşının terazi burçlarına katkısı oldukça büyüktür. Bunun yanında ametrin ve akuamarin taşları strese iyi gelir; sakinleştirici etkisiyle terazilere yardımcı olur.

Terazi burcunun vazgeçilmez özelliğini simgeleyen kan taşı ise bağımsızlığı gözler önüne serer. Obsidiyen taşı ile terapi etkisine bürünürken, güneş taşı ile negatif etkilerden korunma sağlanır. Zümrüt ve yeşim taşları sinir sistemi, kalp ve olumsuz enerjiyi etkisiz bırakan bir yapıya sahiptir. Topaz, peridot ve lacivert taşı da cesaret, güç ve enerjinin yükselmesine katkı sağlar. Başlıca Terazi burcu taşları olan bu doğal taşlar terazi burcu üzerinde birçok etki göstererek olumlu bir enerji yansıtır. Bu da ruh halinin yükselmesine sebep olur.

terazi burcuna faydalı doğal taşlar nelerdir

Terazi Burcu için uygun bir diğer değerli taş ise Yıldız taşıdır. Yıldız taşı neşenin ve aşkın taşıdır, bu sebeple de Terazi Burcu için oldukça uygundur. Ayrıca anksiyete bozukluğu ve depresyon gibi ruhsal sorunların giderilmesine yardımcı olurken, yaydığı enerji sayesinde kemik erimesi gibi ağır hastalıkların önüne geçmede oldukça etkilidir. Geleneksel tıpta sık sık tercih edilen Yıldız taşı kişilerde asabiyet ve aşırı agresiflik gibi rahatsızlıkların azaltılmasında kullanılır. Terazı Burcu insanlarının genellikle karşılaştığı mide ve bağırsak hastalıklarının tedavisinde de kullanılması tavsiye edilir. Gece mavisi rengi ve üzerinde bulunan lekeler sayesinde gökyüzünü andıran görünümü sayesinde de oldukça güzel bir hediye seçeneğidir. Boyun ve bilek gibi vücut bölgelerinde kullanılarak Yıldız taşının önemli etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Yine Terazi Burcu insanları için uygun taşlardan olan Güneş taşı bu anlamda kolaylıkla tercih edilebilir. Kahverengi tonlarının hakim olduğu bu değerli taşın en önemli özelliklerinden bir tanesi kalp rahatsızlıklarını büyük ölçüde azaltmasıdır. Ayrıca vücudun farklı bölgelerinde hissedilen ağrıların geçirilmesi için de tercih edilebilir.

Terazi Burcunun Tarihleri Ne Zamandır?

Terazi burcu 23 Eylül ile 22 Ekim arasında doğan kişileri kapsamaktadır.

Terazi Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Duygularını kolayca yansıtabilen terazi burcu etrafındaki kişilerle kolayca iletişim kurabilmektedir. Kibar ve güleryüzlü olan terazi burçları yaratıcı ve çalışkandır.

Terazi Kadınlarının Özellikleri Nelerdir?

Romantik bir yapısı olan terazi kadını, ruhunun ince derinliklerine inmesi ile oldukça mutlu olur. Kendi mutlulukları ile etrafındaki insanların da enerjisi yükseltme etkisi vardır. Yalnızlıktan hoşlanmaz ve insan ilişkilerine çok önem verir.

Terazi Burcuna Faydalı Doğal Taşlar Hangileridir?

Pembe kuvars, yıldız, obsidiyen ve güneş taşları farklı özellikleri ile terazi burcuna oldukça yardımcıdır ve sorunlarını çözmeye yardımcı olur.

 

 

 

 

Sitedeki bilgiler genel psikoloji ve danışmanlık bilgisidir. Tıbbi tanı ve müdahale gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız.